Co zrobić gdy wypadają włosy

Łysienie czy przerzedzenie włosów w krótkim czasie dotyka wiele osób. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety które to wcześniej posiadały bujne oraz gęste włosy bardzo często nie mogą pogodzić się z faktem ich utraty. W związku z tym popadają w kompleksy oraz unikają kontaktów międzyludzkich. Jak zatem skutecznie zapobiegać łysieniu?

Jakie są istotne przyczyny łysienia anagenowego?

Istnieje wiele przyczyn wypadania włosów. Łysienie znacznie częściej występuje u mężczyzn, niż u kobiet i może ono być dziedziczne lub następstwem wielu poważnych chorób.

Jeśli chodzi o łysienie anagenowe to włosy wypadają zazwyczaj w fazie anagenu i jest to nierozłącznie związane z uszkodzeniem poszczególnych mieszków włosowych. Łysienie anagenowe zazwyczaj powodują preparaty stosowane w chemioterapii podczas leczenia groźnych chorób nowotworowych. Tego typu łysienie powodują zazwyczaj poszczególne środki antymetaboliczne, alkilowe oraz znacznie hamujące mitozę. W przypadku terapii spowodowanej chorobą nowotworową łysienie jest w dużej mierze zależne ilości przyjmowanych chemioterapeutyków.

Ponadto przerzedzenie włosów w fazie anagenu może także pojawić się u ludzi z ziarniniakiem grzybiastym czy po silnym urazie psychicznym. Ponadto włosy mogą utracić osoby borykające się z poważnymi problemami z nadciśnieniem oraz podczas występowania pęcherzycy zwykłej.

Profesjonalne i skuteczne leczenie łysienia Warszawa

We współczesnych czasach życie w pospiechu oraz ciągłym stresie prowadzi do wielu poważnych chorób. Taki tryb życia może być także przyczyną łysienia. Otóż ze względu na ciągle towarzyszący nam stres włosy z czasem zaczynają słabnąć, kruszyć się oraz wypadać. Na szczęście dziś znaczny rozwój medycyny estetycznej pozwala na zahamowanie wypadania włosów.

W pełni skuteczne leczenie łysienia Warszawa polega na pobudzaniu włosów do regeneracji oraz na hamowaniu ich dalszego wypadania.Wieloletnie doświadczenie specjalistów, otwartość na innowacyjne rozwiązania oraz indywidualne podejście do poszczególnych pacjentów sprawiają, że leczenie zazwyczaj przynosi oczekiwane rezultaty.

W każdym profesjonalnym ośrodku leczenia łysienia na fachową pomoc mogą liczyć nie tylko osoby dorosłe, lecz także dzieci. Jest w nich bowiem skutecznie leczone łysienie plackowate oraz będące objawem ubocznym chemioterapii. Wszystkie oferowane zabiegi pozwalają na nowo odzyskać piękną fryzurę, często bez konieczności wykonywania przeszczepu włosów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here