Jak liczyć dni płodne

Naturalne planowanie rodziny już od dawna nie jest tak zwanym kalendarzykiem małżeńskim, który był znany jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Niestety kalendarzyk małżeński ma fatalną opinię i był znany szczególnie ze swojej nieskuteczności.

Jak liczyć dni płodne?

W obecnych czasach ludzie na kursach naturalnego planowania rodziny uczą się na przykład jak liczyć dni płodne w oparciu o obserwację wielu czynników, między innymi temperatury ciała, a także śluzu oraz obserwacji szyjki macicy. Organizm kobiety wysyła wyraźne sygnały, które pokazują, czy jest ona danego dnia płodna czy też nie. Czasami jednak można zinterpretować to dopiero po jakimś czasie obserwując cały wykres i zapiski z danego miesiąca.

Jak liczyć dni płodne?Kobieta powinna robić rzetelne zapisy tego co zaobserwuje, zarówno jeśli chodzi o temperaturę swojego ciała, jak też śluz oraz szyjkę macicy, która może być albo otwarta albo zamknięta i znajdować się albo wysoko albo nisko. Obserwacja swojego ciała w ramach naturalnego planowania rodziny nie jest dzisiaj tylko i wyłącznie zarezerwowana dla wiernych kościoła rzymskokatolickiego, który jako jedyną metodę kontrolowania urodzeń dopuszcza tylko i wyłącznie naturalne planowanie rodziny. Dzisiaj z naturalnego planowania rodziny korzysta bardzo wiele kobiet, które cenią sobie naturalny styl życia i nie chcą stosować antykoncepcji hormonalnej w żadnej formie a z różnych względów nie chcą także stosować prezerwatyw.

Można także wspomagać naturalne planowanie rodziny prezerwatywami używając ich w czasie płodnym a rezygnując z prezerwatyw w czasie niepłodnym

Generalnie naturalne planowanie rodziny nie należy do łatwych, chociaż pewnie ktoś mógłby nie zgodzić się z tą opinią. Naturalne planowanie rodziny wymaga dobrej obserwacji siebie i swojego ciała, dobrze jeżeli jest w to zaangażowany również partner, a nie tylko kobieta, na której barkach pozostaje obserwowanie siebie i zapisywanie tych obserwacji. Naturalne planowanie rodziny to metoda, która pozwala wykryć wiele nieprawidłowości w hormonalnych w funkcjonowaniu organizmu kobiety. Niestety, wśród lekarzy ginekologów ta metoda nie jest za bardzo polecana z uwagi na niską skuteczność. Jeżeli ktoś chce dobrze nauczyć się metod planowania rodziny powinien skonsultować się z certyfikowanym nauczycielem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here