Jak wybielić zęby domowymi sposobami

Jeżeli chcesz mieć naprawdę piękne i przede wszystkim idealnie białe zęby, nie musisz wcale wydawać tysięcy złotych na drogie i specjalistyczne zabiegi stomatologiczne. Coś podobnego jesteś w stanie przeprowadzić w swoim własnym domu. Oczywiście efekty domowych zabiegów nie utrzymają się aż tak długo jak te zapewniane przez profesjonalistów, ale i tak powinieneś być zadowolony ze zmian, jakie dokonają się na szkliwie zębów.

Jak wybielić zęby domowymi sposobami?

Jak wybielić zęby domowymi sposobamiJak wybielić zęby domowymi sposobami? Otóż najlepiej zrobisz to z pomocą specjalistycznej mikstury rozjaśniającej i oczyszczającej, która będzie zawierać wyłącznie dwa składniki – sodę oczyszczoną oraz wodę utlenioną. Musisz je oczywiście ze sobą połączyć. Przygotuj sobie zatem niewielkie naczynie i wsyp do niego dwie łyżeczki sody oczyszczonej, a następnie dodaj trzy łyżeczki wody utlenionej. Uzyskana konsystencja powinna przypominać strukturę typowej pasty do zębów, także jeżeli będzie dla ciebie zbyt lejąca się lub płynna, możesz dodać do niej jeszcze trochę sody. Kombinuj po prostu z różnymi proporcjami. Prędzej czy później na pewno uda ci się dojść do tej idealnej receptury, którą będziesz mógł sobie zapisać, by już zawsze z niej korzystać.

Zastosowanie mikstury domowe roboty

Teraz czas wreszcie dowiedzieć się, jak wybielić zęby domowymi sposobami. Przygotowaną miksturą musisz pokryć zwykłą szczoteczkę do czyszczenia jamy ustnej i następnie omiatać nią zęby dokładnie tak, jak myjesz je na co dzień. Rób to jednak jak najdokładniej. Skupiaj się na wszystkich częściach jamy ustnej, dojeżdżając także do jej dalszych zakamarków i koncentrując się w szczególności na wewnętrznej stronie zębów. Gdy już całe szkliwo zostanie pokryte miksturą, pozostaw ją na nim na ok. kilka minut. Na sam koniec musisz jeszcze dokładnie przepłukać jamę ustną zwykłą wodą. Najlepiej zrób to kilkukrotnie, aby mieć stu procentową pewność, że pozbyłeś się wszelkich resztek mikstury.

Ta metoda jest jednak dość kontrowersyjna, bo jednak zarówno soda oczyszczona, jak i woda utleniona są produktami o mocnym, a wręcz agresywnym działaniu. Jeżeli więc obawiasz się, że zaszkodzą one twojemu wrażliwemu i delikatnemu szkliwu, lepiej nie ryzykuj i nie kombinuj na własną rękę, a po prostu zainwestuj w profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here