Jak wyczyścić ekspres do kawy?

Dla wielu z nas smak i zapach porannej kawy to świętość. Bez odpowiedniej dawki kofeiny ciężko jest nam funkcjonować, szczególnie po trudach dnia codziennego i kolejnej nocy bez odpowiedniej ilości snu. Jakie jest nasze zdziwienie, kiedy przy próbie zaparzenia pysznego czarnego napoju okazuje się, że nasz ekspres odmówił współpracy. Nieodpowiednia konserwacja i brak czyszczenia ekspresu mogą bowiem nie tylko zanieczyścić smak kawy, ale także doprowadzić go do awarii. Jak tego uniknąć? To proste – wystarczy o ekspres dbać…

Jak nie czyścić ekspresu do kawy?

Zanim przejdziemy do praktycznych porad dotyczących tego, jak czyścić ekspres, powiedzmy sobie czego powinno się unikać. Przede wszystkim ekspresu do kawy nie powinno się na siłę szorować. Tarcie ścianek pokrytych kamieniem nie poprawi sytuacji, a może ją nawet pogorszyć.

Wiele osób, przed właściwym czyszczeniem zalewa ekspresy roztworem octu. Jest to świetna metoda usuwania kamienia, ale nie w tym przypadku. Pomimo tego, że ocet nie wyrządzi krzywdy czajnikowi, czy garnkowi to w przypadku ekspresu jest nieco inaczej. Posiada on bowiem delikatne wstawki wykonane z aluminium, które nie współgrają z roztworem octu.

Łagodniejszą alternatywą do tego typu domowego rozwiązania może oczywiście stać się kwasek cytrynowy. Niestety nie jest on równie skuteczny co ocet i bardzo często nie daje rady usunąć całości nagromadzonego kamienia. Dodatkowo kwasek cytrynowy trzeba dobrze wypłukać, bo inaczej przedostanie się do kawy, zmieniając jej smak na kwaśny.

Jak prawidłowo czyścić ekspres do kawy?

Skoro powiedzieliśmy już sobie kilka słów o tym, jak ekspresu nie czyścić to pora na właściwy sposób poradzenia sobie z problemem. Prawda jest taka, że najłatwiej i najskuteczniej działają w tym wypadku tabletki czyszczące do ekspresu- https://filtryonline.com/pl/filtry-i-akcesoria-do-ekspresow-kawy_srodki-do-pielegnacji. Nie da się ukryć, że półśrodki czy też sposoby domowej roboty nie gwarantują sukcesu w przypadku ekspresu mocno dotkniętego kamieniem, jednak tabletki czyszczące do ekspresu nie będą miały z nim żadnego problemu. Warto powiedzieć, że ich w ich składzie bardzo często można znaleźć wcześniej wspomniany kwasek cytrynowy, który w przypadku tabletek, wzmocniony jest innymi substancjami. Regularne czyszczenie ekspresu wydłuża jego żywotność oraz zapobiega gromadzeniu się tłuszczu, dzięki czemu możemy cieszyć się codziennie tym samym, pysznym smakiem kawy.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here