Leczenie alkoholizmu może być przyjemne dzięki prywatnym ośrodkom

Alkoholizm to bardzo ciężka i paskudna choroba. Uzależnienie psychiczne i fizyczne, od którego niełatwo się uwolnić. Jednak warto podjąć długą oraz dość trudną walkę. W jaki konkretnie sposób? Udać się na odwyk do pobliskiego, profesjonalnego ośrodka stacjonarnego. Tam można uzyskać odpowiednią i profesjonalną pomoc. Dlatego rodzina alkoholika powinna namówić go na terapię oraz pokonanie strachu przed ostracyzmem. Potrzebna jest także silna wola i dużo chęci.

Na czym polega leczenie alkoholizmu?

Warto dowiedzieć się, na czym polega leczenie alkoholizmu? Odpowiedź na to pytanie jest oczywista. Na próbie odzyskania szczęścia, którego nie będzie dawało picie wódki. Chodzi o poprawę swojego życia i poczucia własnej wartości. Psycholog przedstawia pacjentowi ogromną skalę jego problemu. Uświadamia mu więc, że jest alkoholikiem coraz bardziej niszczącym relacje z bliskimi (dziećmi, współmałżonkiem, przyjaciółmi, a także kolegami z pracy).

Jak przebiega leczenie alkoholizmu?

Kolejnym pytaniem, jakie koniecznie trzeba zadać, brzmi następująco: jak przebiega leczenie alkoholizmu? Odbywa się ono w kilku podstawowych etapach. Pierwszym jest sama diagnostyka, gdzie dobiera się odpowiednią formę terapii zależną od między innymi: kondycji psychicznej oraz długości samego picia różnych śmierdzących trunków (najgorszą są tak zwane potocznie, smakowe „małpki”). Drugi krok to detoks, czyli odtrucie całego organizmu. Tylko w taki sposób możliwe jest usunięcie z krwiobiegu bardzo toksycznych związków. Tuż po tym zabiegu pojawiają się niestety nieprzyjemne objawy. Jest ich sporo. Wśród nich wyróżnia się chociażby silne poty, wymioty, rozdrażnienia, stany lękowe, drgawki oraz zaburzenia ciśnienia tętniczego i pracy serca. Ale należy być niezwykle silnym i wytrwałym. Wtedy jakoś przetrwa się ten najbardziej trudny moment. Trzecim etapem jest terapia podstawowa. Do wyboru alkoholik ma tutaj terapię grupową albo indywidualną.

Ile trwa odwyk alkoholowy?

Na koniec trzeba jeszcze wyjaśnić tę bardzo ważną kwestię. Mowa o czasie, jaki poświęca się na leczenie. Otóż w trybie stacjonarnym trwa średnio przez parę tygodni (maksymalnie do dwunastu), osiem godzin dziennie. Natomiast w przypadku leczenia ambulatoryjnego zajęcia trwają zazwyczaj dwie godziny. Wtedy odbywają się one około dziesięć razy w miesiącu. Oczywiście nad wszystkim czuwają specjaliści z wieloletnim doświadczeniem. Czy taki czas wystarczy, aby skutecznie się wyleczyć i wrócić do trzeźwości? To zależy od indywidualnego przypadku, ale jak pokazują statystyki, sporej części pacjentów udaje się wyjść na prostą.

Źródło: https://uzaleznienia-terapia.pl/blog/leczenie-alkoholizmu/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here