Lifting twarzy – podstawowe informacje

0
1311

Dzisiaj medycyna estetyczna robi się coraz bardziej popularna oferując nam coraz to nowsze i ciekawsze zabiegi. Oczywiście swego rodzaju klasyką jest lifting twarzy. Najczęściej mamy jednak bowiem o nim dość mylne pojęcie i źle go oceniamy, warto zatem nieco o nim poczytać więcej.

Lifting twarzy – co to jest?

Na początku zacznijmy w ogóle od tego, czym jest taki lifting twarzy. Otóż jest to zabieg umożliwiający odmłodzenie twarzy. Trzeba jednak podkreślić, że jest to dość ogólne pojęcie. Bowiem w liftingu twarzy nie chodzi tylko i wyłącznie o naciągnięcie skóry i redukcję zmarszczek.

Lifting to przede wszystkim modelowanie twarzy. A zatem nie tylko usuwane są zmarszczki, lecz również redukowane są zwisające fałdy skóry, skracana jest powięź policzka, zmniejszany jest drugi podbródek czy obrzęki i zacienienia wokół oczu. Słowem twarz jest ogólnie odmładzana.

Rodzaje liftingu twarzy

Warto także wiedzieć, że istnieją różne sposoby liftingu. Przede wszystkim oczywiście będzie to klasyczny lifting ze skalpelem w dłoni. Ten zabieg może być przeprowadzony tylko i wyłącznie przez chirurga i odbywa się w znieczuleniu ogólnym. Oczywiście konieczny jest tutaj także wypoczynek i rekonwalescencja po zabiegu. Efekt jest trwały.

Istnieje jednak szereg znacznie mniej inwazyjnych metod. Zaliczyć do nich przede wszystkim trzeba termolifting, kwasy hialuronowe, lifting za pomocą lasera, promieni UV, nici itp. Tutaj metod jest naprawdę wiele. Wszystkie jednak cechuje to, że nie jest to inwazyjny zabieg, część z nich może wykonać nawet kosmetyczka, zaś my nie potrzebujemy zwolnienia. Efekt jednak nie jest trwały.

Wybór gabinetu

Ostatnią kwestią, którą warto poruszyć jest to, w jaki sposób wybrać najlepszy gabinet. Otóż przede wszystkim nie kierujmy się wyłącznie ceną zabiegu. Niska cena czasem oznacza gorszy sprzęt czy brak kwalifikacji.

A to właśnie na kwalifikacje musimy najbardziej patrzeć. Sprawdźmy, czy osoba, która ma nam wykonywać ten zabieg, na pewno umie to robić i ma do tego stosowne uprawnienia. Trzeba również wziąć zawsze pod uwagę czystość w gabinecie oraz ogólny jego wygląd a także podejście do nas jako do pacjenta i doświadczenie osoby wykonującej zabieg. Pamiętajmy, że musimy naprawdę jej ufać!

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here