Lipoliza i karboksyterapia – którą z nich wybrać?

0
2598

Piękne, zgrabne ciało to dziś marzenie wielu osób. Nic więc dziwnego, że w ostatnim czasie tak bardzo wzrosła popularność zabiegów medycyny estetycznej, za sprawą których można zbliżyć się do tego ideału. Są wśród nich lipoliza i karboksyterapia. Warto dowiedzieć się więc o tych zabiegach czegoś więcej.

Lipoliza iniekcyjna – skuteczna walka z cellulitem

Istotą lipolizy iniekcyjnej jest dosłownie rozpuszczenie znajdujących się w tkance komórek tłuszczowych. Jej zaletą jest zwłaszcza czas, ponieważ zabieg ten przebiega sprawnie i szybko, a na pierwsze efekty nie trzeba zbyt długo czekać. Preparat wprowadzany jest pod skórę w formie zastrzyku. Jednak nie ma konieczności wykonywania zbyt wielu nakłuć, dlatego pacjentki wrażliwe na widok strzykawki nie muszą obawiać się wyboru tej właśnie metody. Niestety, lipoliza nie należy do zabiegów bezbolesnych. W jej trakcie pacjentka może odczuwać pieczenie w miejscu, w którym został podany jej preparat. Jednak jest to zjawisko zupełnie normalne, a nieprzyjemne uczucie szybko ustępuje. Podobnie jak wszelkie obrzęki i zasinienia, które mogą pojawić się, jako skutek uboczny zabiegu. Za to już po jednej wizycie w gabinecie skóra staje się wyraźnie gładsza i ujędrniona.

Karboksyterapia – dwutlenek węgla w strzykawce

Jedną z popularnych metod walki z nadmiarem tkanki tłuszczowej i nieestetyczną skórką pomarańczową  jest również tak zwana karboksyterapia. Polega ona na podaniu pod skórę w formie zastrzyku medycznego dwutlenku węgla, którego zadaniem jest rozbicie komórek tłuszczowych, a dzięki temu zmniejszenie obwodu wybranych partii naszego ciała, a także ich wygładzenie i dodanie elastyczności skórze. Zaletą zabiegu jest zwłaszcza to, że jest on całkowicie bezpieczny dla zdrowia pacjentki, a także, że posiada niski stopień inwazyjności. Aby osiągnąć oczekiwane efekty, konieczne jest wykonanie serii zabiegów. Ich ilość zależna jest od stopnia zaawansowania problemu oraz partii ciała, na której wykonywana jest karboksyterapia. Najczęściej konieczne jest odwiedzenie gabinetu od sześciu do dziesięciu razy, najlepiej przynajmniej raz w tygodniu. Podczas przeprowadzania zabiegu przez specjalistę na ciele zaobserwować można niewielki uwypuklenia. Jest to jednak chwilowe zjawisko, które znika zaraz po tym, gdy wstrzykiwany dwutlenek węgla rozejdzie się pod skórą.

Karboksyterapia jest właściwie bezbolesna, a dyskomfort, jaki może pojawić się podczas zabiegu, jest naprawdę niewielki.

Lipoliza czy karboksyterapia – na którą z nich lepiej się zdecydować?

To, którą metodę walki z tkanką tłuszczową wybierzemy, zależy przede wszystkim od naszych priorytetów. Jeżeli najważniejszą kwestią jest dla nas odczuwalny podczas zabiegu ból, to wybór powinien paść na korboksyterapię, ponieważ dyskomfort podczas tego zabiegu jest właściwie minimalny. Jeżeli zaś zależy nam na szybkich efektach i niewielkiej liczbie zabiegów, to wybierzmy lipolizę, ponieważ cała seria wynosi najczęściej około trzech spotkań. Jednak niezależnie od tego, na który zbieg się zdecydujemy, należy podkreślić, że oba są równie skuteczne i szybko przynoszą oczekiwane efekty.

[Głosów:5    Średnia:2.6/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here