Na czym polega nitowanie

Dlaczego dużo osób wybiera nitowanie? Badania pokazują, że jest to bardzo popularne rozwiązanie. Szczególnie, że Klienci mogą zdecydować się na rozmaite nity do zastosowania w wielu różnych sytuacjach…

Dlaczego nitowanie jest tak często wybieraną techniką?

Nie da się ukryć, iż obecnie fachowcy – biorąc pod uwagę rozmaite branże – bardzo starają się, aby każdy proces był wykonywany stosunkowo szybko. Poza tym zależy im, żeby koszty technologiczne zostały po prostu zmniejszone. Macie dokładnie takie same oczekiwania? W takim razie warto zainteresować się takim tematem, jak właśnie nitowanie. Na czym to wszystko polega w praktyce? Jest to proces, który ma na celu połączenie dwóch albo nawet więcej akcesoriów w sposób nierozłączny. Do tego są potrzebne oczywiście pewne aspekty. To rzecz jasna wiedza teoretyczna oraz praktyczna fachowców. Ważne jest też rzecz jasna zastosowanie właściwych nitów. Okazuje się, że tego typu elementów jest naprawdę stosunkowo sporo…

Jak można podzielić nity?

Nity zrywalne są klasyfikowane na przykład według typu. Wyróżniamy tutaj elementy standardowe, zamknięte lub rozprężne i tak dalej. To jednak nie wszystko. Inny podział dokonuje się pod kątem zastosowanego materiału. Jakie wyróżniamy nity zrywalne dostępne na rynku? Są to na przykład akcesoria aluminiowo-stalowe, aluminiowo-nierdzewne, miedziano-stalowe, kwasoodporne itp. Poza tym można wyodrębnić tego typu elementy biorąc pod uwagę kształt łba. W tym temacie wyróżniamy choćby nity zrywalne z łbem płaskim. Interesują Was takie akcesoria? W takim razie warto zdecydować się na elementy spełniające normy DIN 7337/ISO 15977 – ustanowione kolejno przez Niemiecki Instytut Normalizacyjny, a także Międzynarodową Organizację Normalizacyjną. Jakie materiały posłużyły do wykonania tych akcesoriów? To Al/St, Al/A2, Al/Al, St/St, A2/A2, A4/A4 lub Cu/St. Dodatkowo nity zrywalne z łbem płaskim zostały bardzo pieczołowicie zabezpieczone przed korozją poprzez zastosowanie ocynku galwanicznego. W zależności od konkretnego materiału, zmienny jest zakres. Na przykład dla elementów kwasoodpornych A4/A4 wynosi on dokładnie Ø3,2 – Ø4,8.

Co ciekawe, tego typu elementy są również dzielone pod kątem zastosowania. Bardzo popularne są nity uniwersalne. Tak samo jak te, które mają za zadanie chronić przed wodą. Trzeba od razu podkreślić, że wywiązują się z tego zadania naprawdę solidnie. Co jeszcze jest do wyboru? Na przykład elementy adekwatne do miękkich materiałów. Warto podkreślić, że nierzadko fachowcy wybierają z szerokiej oferty też takie akcesoria, które służą choćby do drewna lub plastiku.

[Głosów:2    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here