Restauracja na łonie natury

Konkurencja wymusza na właścicielach restauracji wprowadzanie w życie niebanalnych, a funkcjonalnych pomysłów. Jednym z nich może być na przykład takie zaprojektowanie restauracji, by jej część znajdowała się pod gołym niebem. Rozwiązanie będzie szczególnie atrakcyjne w ciepłych porach roku, ale może znaleźć amatorów również zimą.

Piękne widoki

Placówka gastronomiczna oferująca smaczne jedzenie i miłą obsługę, tak czy inaczej będzie przyciągała gości na złość konkurencyjnym lokalom. Można jednak pójść o krok dalej i wykorzystać atrakcyjne otoczenie, by goście mogli jeść również na zewnątrz. Przeważnie, zwłaszcza w przypadku eleganckich lokali, wyposażenie zewnętrznej części wykonane jest z drewna.

To bardzo klimatyczne rozwiązanie. Stoły drewniane, krzesła czy ławy będą prezentować się pięknie w naturalnym otoczeniu. Można je w łatwy sposób dekorować za pomocą glinianych ozdób, bukietów sztucznych czy naturalnych kwiatów, serwet lub obrusów.

Ponadczasowe drewno

Jak już zostało wspomniane, stoły drewniane czy też inne meble z tego materiału będą szlachetną ozdobą zewnętrznej części lokalu. Należy wybrać najwyższej jakości drewno oraz zadbać o jego przygotowanie – odpowiednia impregnacja sprawi, że meble wytrzymają kontakt z różnymi temperaturami, jak również z wilgocią czy różnymi zanieczyszczeniami.

Trzeba pilnować regularnej konserwacji powierzchni drewnianych, jak również uzupełniać impregnat. W nowoczesnych farbach i lakierach do drewna znajduje się już dodatek impregnatu, więc po zastosowaniu takowych trzeba po prostu co pewien czas sprawdzać, czy nigdzie nie powstały uszkodzenia.

Dużo dodatkowych możliwości

Ustawienie stołów drewnianych w wybrany sposób pozwoli odpowiednio zagospodarować przestrzeń o dowolnym kształcie. Jeśli zewnętrzna część restauracji znajduje się na przykład na balkonie, trzeba ocenić, czy ciężar umieszczonych tam mebli nie będzie zbyt duży. Przeważnie w nowoczesnym budownictwie balkony są bardzo stabilne, ale ryzyko pozostaje.

Jeśli częścią tą jest weranda lub ganek, stoły drewniane mogą stanąć też w ogrodzie lub na działce okrążającej restaurację – dla zabezpieczenia przed deszczem wystarczy umieścić nad nimi parasole lub inną formę tymczasowego zadaszenia. Będzie to również dobra ochrona przed słońcem.

Stoły drewniane znaleźć można w ofercie sklepu Demico.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here