Top 5 idealnych fryzur męskich na wakacje

0
656

Fryzura męska przypomina artystyczny nieład, bądź jest idealnie zaczesana, tak, że żaden włos nie odstaje od głowy. Najbardziej wygodne są tzw. wygolone fryzury i takie świetnie sprawdzają się latem. Jeśli jednak koniecznie chcesz sobie zafundować nieco dłuższe cięcie na lato to musisz zakupić pastę do włosów dla mężczyzn, aby zawsze wyglądały na zadbane, a jednocześnie prezentowały się naturalnie. Zatem, jakie są idealne fryzury męskie na lato?

Fryzura surfera, czyli bob w męskim wydaniu 

Jedną z najmodniejszych fryzur od kilku sezonów jest bob. Ten w damskim wydaniu jest mocno wycieniowany z wyraźnym zaznaczeniem różnicy w długości, czyli krótkim tyłem i długim przodem. Męski bob prezentuje się zgoła inaczej, a to jedna z fryzur idealnych na lato. Najlepiej, jeśli cięcie sięga do obojczyków i jest proste, cieniowania są tu zbędne. Taka fryzura jest ponadczasowa i kojarzy się w sposób szczególny z latami 90-tymi i charakterystycznym rozwianym włosem surferów. Zatem jeśli masz gęste i długie włosy, to możesz skrócić je do długości męskiego boba i stworzyć bardziej schludny, letni look. Takie włosy można również z łatwością stylizować, np. zaczesywać do tyłu, używając jednej z past do włosów o średnim lub mocnym chwycie. To bardzo wygodna fryzura, dla tych którzy preferują dłuższe włosy.         

Pompadour dla tych, którzy chcą wyglądać nieskazitelnie 

Latem można postawić również na bardziej schludny wygląd. Tutaj sprawdzi się fryzura, która swoje początki ma w latach 50-tych i 60-tych czyli pompadour. Gęsta grzywa podniesiona do góry i wystylizowane, trymowane boki to propozycja dla mężczyzn o gęstych włosach. Pompadour musi bowiem wyglądać efektownie. Oczywiście uniesionych włosów nie można uzyskać jedynie przy pomocy szczotki i suszarki z dyfuzorem. Tutaj potrzebna jest także pasta do włosów dla mężczyzn, która zapewni trwały efekt przez cały letni dzień, niezależnie od wysokiej temperatury i wiatru. 

Wygodne militarne cięcie – również dla panów z bocznymi zakolami 

Latem temperatura bywa nieznośna. Dla tych, którzy stawiają na wygodę najlepszym wyborem jest militarne cięcie. Obecnie takie cięcie nie jest jednolite i można pozostawić odrobinę dłuższe pasmo włosów na środku głowy, a boki skrócić niemal na do zera. Taka fryzura najbardziej pasuje mężczyznom o regularnych rysach twarzy. Jednak wszystko można skorygować poprzez zapuszczenie zarostu. W takim przypadku taka fryzura może pasować każdemu. Nie wymaga układania i na wakacje jest jak znalazł. Mogą na nią postawić nie tylko posiadacze gęstych włosów, ale również panowie z bocznymi zakolami, które w ten sposób można skutecznie zamaskować, choć jest jeszcze jeden sposób…          

Nastroszona góra – czyli jeż w dłuższej wersji 

Fryzura na jeża jest idealna dla tych, którzy swoim włosom chcą dodać objętości. W tym przypadku boki i tył głowy są wycięte na krótko, a góra dłuższa, wycieniowana i odpowiednio wystylizowana. Tutaj jednak układanie włosów nie trwa tyle, ile w przypadku fryzury pompadour. To bardzo wygodne rozwiązanie również dla mężczyzn, którzy chcą ukryć zakola, podniesienie włosów na jednej z past do włosów o mocnym chwycie gwarantuje, że można skutecznie odwrócić od nich uwagę i stworzyć złudzenie bujnej czupryny.   

Wygolone wzory w wersji krótszej i dłuższej 

Lato sprzyja eksperymentowaniu. Dotyczy to również fryzury. Dlatego warto zmienić coś w swoim wyglądzie. Wiele osób robi sobie latem tatuaże. Wzór dzięki użyciu golarki można wykonać również na włosach ,uprzednio je trymując. Takie urozmaicenie na głowie można zafundować sobie w przypadku każdej męskie fryzury: zarówno jeża, jak i pompadour, a także klasycznego męskiego cięcia. Fryzura jest nie tylko efektowna, ale i efektywna, gdyż zapewnia dużą wygodę. W przypadku dłuższej wersji wzór można wykonać z jednej strony, a dłuższe pasma zaczesać na drugą i utrwalić poprzez pastę do włosów dla mężczyzn.     

Fryzurę warto dostosować do pory roku, aby zapewniała wygodę, a jednocześnie wpisywała się w najnowsze trendy. Na wakacjach liczy się możliwość jej szybkiego ułożenia i brak konieczności spędzania więcej niż kilku minut przed lustrem. Większość tych fryzur to gwarantuje.      

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here