Wybór odpowiedniej etykiety to dobrze przemyślana strategia

Etykiety mogą być piękne, niepowtarzalne, kolorowe lub czarno-białe, ale najważniejsze, aby nie były nijakie. Czasami to jedyna okazja, aby nakłonić klienta do sięgnięcia właśnie po nasz produkt ze sklepowej półki. Druga taka okazja może się nie zdarzyć. Dlatego druk etykiet samoprzylepnych to powinna być dobrze przemyślana strategia.

Wybierz odpowiedni nośnik

Najczęściej druki etykiet samoprzylepnych dokonuje się na papierze lub na folii. Naklejki papierowe mogą być bardzo ładne i oryginalne, ale są znacznie mniej trwałe. Jeśli więc produkt z założenia musi być znacznie dłużej oznaczony, warto wybrać nalepkę foliową, która odznacza się znacznie większą trwałością i odpornością.

Przy wyborze nośnika należy również zdecydować, czy etykieta ma być błyszcząca, matowa, a w przypadku folii również biała lub transparentna. To małe szczegóły, ale mają znaczący wpływ na efekt końcowy każdej etykiety, która jest wizytówką naszej firmy.

Zaprojektuj nalepkę lub skorzystaj z gotowych wzorów

To, co często wyróżnia etykiety, to właśnie oryginalny pomysł i projekt. Druk etykiet samoprzylepnych zawsze poprzedzony jest wyborem odpowiedniego wzoru lub stworzeniem zupełnie spersonalizowanego projektu. Na etykiecie nie muszą znaleźć się tylko informacje o produkcie i producencie – równie dobrze możemy umieścić tam każdy inny znak, który przyciągnie wzrok klienta.

To także w tym momencie wybiera się spośród różnorodnych dodatków i technik, które wpływają na widoczność etykiety. Mogą to być takie efekty specjalne jak lakierowanie UV, cold stamping, laminacja matową, połyskująca i soft touch, lakiery strukturalne 3D, wytłoczenia, złocenia, sitodruk oraz wiele innych.

Druk etykiet samoprzylepnych – w jakiej formie

Etykiety można zamawiać w mniejszych i większych ilościach. Większa ilość często wydaje się cenowo nieco bardziej atrakcyjna. Jednak niezależnie od ilości etykiety samoprzylepne drukowane są między innymi w rolkach lub arkuszach. Dzięki temu znacznie łatwiej naklejać je, np. za pomocą etykieciarki.

Klej stosowany na etykietach, zależnie od preferencji, może charakteryzować się mniejszą i większą przyczepnością. Wśród nich można wyróżnić etykiety z klejem trwałym lub usuwalnym. Wybór zależy oczywiście od różnorodnych czynników i jest całkowicie indywidualny.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na Eticod.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here