żel do włosów

Nawet najpiękniejsze z natury włosy trzeba czasem odpowiednio wystylizować. Do tego celu można zastosować wiele różnorodnych preparatów kosmetycznych, wśród których występują: żel do włosów, pasta oraz guma. Te trzy produkty każdego dnia są stosowane przez ogromną ilość osób, choć każdy z nich wykazuje się nieco innym działaniem i charakteryzuje się odmiennymi właściwościami. Po co warto więc sięgnąć, by bez problemu układać na swojej głowie najróżniejsze i najbardziej wymagające fryzury?

Pasta do włosów

W pierwszej kolejności zajmijmy się pastami do włosów. Dość mocno utrwalają one każdą fryzurę i zapewniają idealnie matowe wykończenie, które obecnie jest bardzo modne. Pasty są dość uniwersalne, jako że można je stosować na włosach o zupełnie dowolnej długości – i bardzo krótkich, i bardzo długich. By wymodelować nimi kosmyki, wystarczy nałożyć ich niewielką ilość na czuprynę, koniecznie suchą, i jak najszybciej rozsmarować ją na całych pasmach. Można również jeszcze przed zastosowaniem pasty ułożyć kosmyki według własnych preferencji i dopiero potem nałożyć preparat, aby wzmocnić cały efekt. Będzie on bardzo trwały i spokojnie przetrwa nawet najdłuższą imprezę.

Żel do włosów

Równie popularne co pasty są żele do włosów. Wykazują się one mniejszą uniwersalnością, ponieważ sprawdzają się głównie u posiadaczy czy posiadaczek krótkich fryzur – panie z bujnymi kudłami raczej nie będą nimi zachwycone. Żel do włosów jest kosmetykiem mocno utrwalającym i silnie usztywniającym. Nie pozwala on jednak na modelowanie kosmyków, dlatego w pewnym stopniu działa tak samo jak lakier. Można go stosować i na mokro, i na sucho, co jest jego sporą zaletą. Niestety, efekt, jaki daje ten kosmetyk, w dzisiejszych czasach bywa uznawany za dość tandetny. Żel pozostawia po sobie tłusty, błyszczący film, który też może sprawiać, iż włosy zaczną wyglądać po prostu nieświeżo. Od kosmetyków tego rodzaju coraz częściej się odchodzi.

Guma do włosów

Ostatnim kosmetykiem przeznaczonym do stylizowania włosów jest guma. Zwykle to ona gwarantuje najdłuższej utrzymujące się efekty. Potrafi wymodelować nawet najbardziej niesforne włosy i zabezpieczyć je przed niekorzystnym działaniem wszelkich czynników zewnętrznych – wiatrem, deszczem czy nawet silnym słońcem. Gumę, podobnie jak żel, nakłada się na suche włosy, wcześniej delikatnie je układając. Jest ona bardzo sztywna, dlatego może osłabiać cieńsze pasma i je przesuszać. Z tego powodu zaleca się jej używać dość sporadycznie, na co dzień zastępując ją mniej intensywnie działającym żelem bądź po prostu matową i uniwersalną pastą.

Każdy z wyżej wymienionych kosmetyków może spodobać się komuś innemu. Najlepiej więc nie wyrabiać sobie żadnej opinii na temat poszczególnych preparatów, zanim się ich samodzielnie nie przetestuje. Kosmetyk do stylizacji trzeba też dopasować do aktualnego stanu kosmyków, by przypadkiem go nie pogorszyć. Nawet efekt idealnie ułożonej fryzury nie jest tego wart.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here