Chirurgia naczyniowa Katowice – nowoczesne leczenie żylaków

0
845

Żylaki to problem wielu kobiet. Także dotykają one mężczyzn. Gdy pojawiają się objawy żylaków, pomoże dobra poradnia chirurgii naczyniowej Katowice także posiadają takie przychodnie, w których pacjenci mogą skorzystać z nowoczesnych metod leczenia.

Czym są żylaki?

Żylakami nazywa się wrzecionowate, wypukłe zmiany o kolorze fioletowym, sinym, widoczne na dolnych kończynach, głównie na łydkach. Występowanie żylaków najczęściej dotyka kobiet, zwłaszcza w podeszłym wieku, ale warto wskazać, że mogą one pojawić się także u młodszych pań. W dużej mierze wystąpienie żylaków jest kwestią genetyczną.

Powstają one na skutek zaburzenia motoryki, czyli przemieszczania się krwi w żyłach. Dochodzi wtedy do zatorów krwi – krew cofa się, gromadzi się w żyłach, które ulegają wybrzuszeniu, rozciągnięciu. Najczęściej są objawem przewlekłej niewydolności żylnej. Nieleczone żylaki mogą prowadzić do powstawania zapaleń żył, owrzodzeń. Są także problemem estetycznym, dlatego też warto pomyśleć o ich zlikwidowaniu.

Diagnostyką żylaków zajmuje się chirurgia naczyniowa Katowice to miasto, w którym znajdują się także prywatne poradnie trudniące się udzielaniem konsultacji i prowadzeniem zabiegów w tej dziedzinie medycyny.

Nowoczesne metody leczenia żylaków

Po diagnostyce żylaków chirurg naczyniowy Katowice może skierować pacjenta na leczenie. Aktualnie nowoczesna chirurgia naczyniowa Katowice wykorzystuje także małoinwazyjne, bezpieczne zabiegi, które pozwalają na uzyskanie bardzo dobrych rezultatów, a przy tym także związane są one z niskim stopniem ryzyka. Nie wymagają również długiej rekonwalescencji.

Najczęściej chirurg naczyniowy Katowice może zaproponować leczenie z wykorzystaniem laserów oraz fal radiowych o wysokiej częstotliwości. W trakcie zabiegu dochodzi do umieszczenia specjalnego przewodu w żyle, a następnie dochodzi do jej kontrolowanego uszkodzenia, co powoduje likwidację żylaka. Zabieg prowadzony jest w trybie ambulatoryjnym i nie wymaga narkozy.

Powyższe zabiegi oferuje prywatna poradnia chirurgii naczyniowej Katowice także są miastem, gdzie można z nich skorzystać.

Podsumowując, w przypadku żylaków wcale nie trzeba prowadzić inwazyjnych zabiegów chirurgicznych. W wielu sytuacjach można zastosować specjalne zabiegi małoinwazyjne, które także pozwalają na uzyskanie bardzo dobrych efektów. Dzięki nim można pozbyć się żylaków na stałe!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here