dofinansowanie na kursy księgowe

Choć szkolenia księgowe cieszą się sporym zainteresowaniem, wiele osób nie jest w stanie z nich skorzystać. Wpływ na to mają często ich dość wysokie ceny. Istnieje jednak sposób na to, aby znacząco obniżyć wydatki. I nie, nie chodzi tu o kredyty w banku czy też szybkie, internetowe pożyczki, które zazwyczaj gwarantują więcej problemów niż pożytku.

Znacznie lepszym rozwiązaniem okaże się dofinansowanie na szkolenia, które pochodzić może z aż trzech różnych źródeł: Bazy Usług Rozwojowych, Akademii Menedżera MŚP lub Krajowego Funduszu Szkoleniowego. W każdym z tych przypadków możemy liczyć na znacząco pomoc, dzięki której kurs księgowości nie będzie więcej obciążeniem, którego nasz budżet nie będzie w stanie uciągnąć.

Jakie program dofinansowania wybrać? O czym trzeba pamiętać?

W tym miejscu zapewne wiele osób pomyśli o konieczności wypełnienia szeregu kryteriów, które pozwolą uzyskać taką pomoc finansową. Do tego dojdą zapewne niekończące się formalności. Warto więc podkreślić, że o dofinansowanie wcale nie musimy martwić się sami. W uzyskaniu pieniędzy pomóc nam mogą bowiem szkoły oferujące szkolenia. Wiele firm tego typu robi wszystko, aby ich klienci mogli zapisać się na kurs. Trudno się temu dziwić. W końcu jest to dla nich bardzo korzystne.

Jest to też dobra informacja dla nas, klientów. Nie jesteśmy bowiem z tym wszystkim sami. Specjaliści mogą wyjaśnić nam, na czym polegają poszczególne programy i jakie warunki trzeba spełnić, by skorzystać z dofinansowania. Jeśli chodzi o Bazę Usług Rozwojowych, pomoc świadczona jest z funduszy europejskich. Poziom dopłat wynosi od 50% do nawet 80%. Udzielane są one osobom prowadzącym jednoosobową działalności, pracownikom zgłaszanym przez mikro, małe lub średnie przedsiębiorstwa, a także (w niektórych województwach) osobom fizycznym.

Krajowy Fundusz Szkoleniowy przyznaje natomiast dofinansowanie wynoszące od 80% do 100% wartości szkolenia. Zgłaszać się do niego mogą pracownicy chcący podnieść swoje kwalifikacje lub zdobyć nowe kompetencje, na przykład poprzez kurs podstawy księgowości.

Jeśli zaś chodzi o Akademię Menedżera MŚP, do projektu mogą zgłosić się mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa chcące przeszkolić szefostwo, kadrę zarządzającą lub osoby przewidziane do tej roli. Możliwości jest wiele, dlatego warto z nich skorzystać. Zwłaszcza że w wykorzystaniu konkretnych programów pomóc nam mogą firmy prowadzące szkolenia. Wszystko to tworzy niezwykle korzystną sytuację.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here