hostessa

Pokaż szybkiego zarobku do budżetu domowego? Masz w tygodniu kilka dni wolnych i chciałbyś je spożytkować w inny sposób, niż siedzenie na kanapie i oglądanie telewizji? Praca hostessy może okazać się naprawdę idealnym rozwiązaniem. Zbieżnością przeglądając oferty pracy na OLX, grupach na Facebooku lub po prostu w ogłoszeniach o pracę natrafiliśmy na ogłoszenie o pracę hostessy. Na Jakie zarobki możemy liczyć podejmując pracę na takim stanowisku? Sprawdźmy to!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/ile-zarabia-hostessa/ 

Obowiązki w pracy hosty

Praca hostessy jest różnorodna. Zależy ona przede wszystkim od konkretnej akcji promocyjnej. Z reguły zadania które musi wykonać osoba na takim stanowisku to: 

  • prezentowanie produktów lub marek, 
  • witanie gości, 
  • zachęcanie do wzięcia udziału w promocji, 
  • rozdawanie ulotek lub gadżetów, 
  • przekazywanie informacji na temat marki lub produktu, 
  • wzbudzanie zainteresowania produktem, 
  • entuzjastyczne rozmowy z potencjalnym klientem, 
  • udzielanie wskazówek i odpowiadanie na pytania klientów.

To co konkretnie należy do obowiązków hostessy zależy od rodzaju promocji. Czasami wystarczy nakłonić jedynie potencjalnego klienta do wzięcia próbki lub materiał umieszczonego w plastikowym kubeczku, a następnie zachęcenie go do kupna. Może się zarzyć się, że będziemy stać przy stoliku i zapraszać przechodniów do degustacji produktu, który będzie można sprzedać.

Praca hostessy to zajęcie dla każdego?

Każdy zawód posiada swoje dobre i złe strony. I w każdym zawodzie się odnajdziemy i jest to absolutnie zrozumiałe. To co sprawdzi się u naszej siostry, koleżanki lub przyjaciółki niekoniecznie musi sprawdzić się u nas. Kiedy ktoś z naszego otoczenia pracuje jako hostessa i polecam ten zawód, to podjęcie zostały współpracy powinniśmy do sprawdzić.

Pracując jako hostessa musimy przygotować się na pracę kilka lub kilkanaście godzin na nogach. Czasami kreacja może być nietypowa, może być to na przykład strój aniołka, kiedy akurat zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Nie tylko męczymy się z powodu wysiłku fizycznego, ale również ze swojego ubioru, zwłaszcza jeżeli są niewygodne lub jest nam im za ciepło.

Ile możemy zarobić jako hostessa?

Zarobki hostessy zależne są od wydarzenia, które obsługuje. Szacuje się, że zarobki takiej osoby wynoszą średnie od 15 zł brutto za godzinę. Niektóre źródła podają, że jest to od 8 do 9 lub od 24 do 40 zł netto za godzinę. Na forach dla hostess możemy znaleźć informacje, że dobre hostessa jest w stanie zarobić między 2500 zł, a nawet 5000 zł miesięcznie.

Zobacz też: http://www.istniejemy.pl/jak-zostac-hostessa/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here