Jak leczyć niepłodność u kobiet

Chęć posiadania potomstwa nie zawsze idzie w parze z możliwością. I mowa tu o problemie jakim jest niepłodność. Jak się okazuje, obecne tempo życia przyczynia się do tego, ze coraz więcej kobiet ma problem z zajściem w ciąże, a jedynym sposobem na to jest leczenie niepłodności Katowice.

Niepłodność pierwotna i wtórna – różnice

Niepłodność pierwotna odnosi się do sytuacji, kiedy dana kobieta nigdy nie była w ciąży i w dalszym ciągu ma problemy z zajściem w nią. W przypadku niepłodności wtórnej chodzi o to, że kobieta posiada już jedno dziecko, jednak nie może zajść w kolejną ciążę.

Przyczyny niepłodności u kobiet

W przypadku kobiet najczęstszym powodem niemożności zajścia w ciążę są problemy z hormonami, choroby tarczycy, cukrzyca oraz zespół policystycznych jajników. Ponadto, znacząco utrudnia dojście do zapłodnienia chroniczny stres, nieodpowiednia dieta czy rozmaite uzależnienia. Sposobem na zweryfikowanie, co tak naprawdę wpływa na niemożność zajścia w ciążę przez kobietę jest klinika leczenia niepłodności.

Co zrobić, gdy pojawiają się problemy z zajściem w ciążę?

Jak się okazuje, powodem do niepokoju jest sytuacja, kiedy dana kobieta przy regularnym współżyciu (tj. około 4 razy w tygodniu) bez zabezpieczenia nie może zajść w ciążę przez rok. Wtedy dopiero zaleca się wizytę w takim miejscu, jak wspomniana wcześniej klinika niepłodności katowice. Podczas rozmowy ze specjalistą i po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu z pacjentką, lekarz decyduje czy konieczne będzie wykonanie odpowiednich badań, na podstawie których postawi on diagnozę i zaleci ewentualne leczenie niepłodności Katowice.

Na czym opiera swoje działania klinika leczenia niepłodności?

W przypadku leczenia niepłodności u kobiet, klinika niepłodności Katowice może zastosować kilka metod. Ich wybór jest oczywiście ściśle uzależniony od schorzenia, z jakim zmaga się dana kobieta. Należy pamiętać o tym, że leczenie niepłodności u kobiet może trwać od kilku miesięcy do nawet kilku lat. W niektórych przypadkach koniecznym będzie wykonanie operacji, a w innych indukcji jajeczkowania czy leczenia farmakologicznego. Czasami zdarza się, że wystarczy wprowadzenie d codzienności odpowiedniej diety oraz aktywności fizycznej, aby wszystko wróciło do normy. Dlatego też tak ważnym jest podjęcie współpracy ze specjalistą, który pokieruje, co należy zrobić.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here