Jak wybrać fotel biurowy?

Coraz więcej czasu poświęcamy na pracę przy komputerze. Z tego względu istotnym elementem wyposażenia stanowiska pracy powinien być fotel biurowy. Na co zwrócić uwagę przy jego zakupie? Jak wybrać fotel biurowy? Nie zapominajmy, żeby jego wybór przeprowadzić rozsądnie i wziąć pod uwagę kilka istotnych elementów. O tym wszystkim można przeczytać w poniższym artykule.

Możliwość regulacji wysokości   

To ważna funkcja każdego fotela biurowego, gdyż pozwala na dostosowanie wysokości siedziska do wysokości biurka i właściwe ułożenie naszych stóp na podłodze, a także odciążenie górnego odcinka kręgosłupa. Sprawdźmy, czy model posiada taką opcję, a jeśli tak, to czy oferowane wysokości są dla nas odpowiednie.      

Oparcie – ważna sprawa     

Kolejna ważna kwestia to oparcie fotela, które pomaga odciążyć mięśnie znajdujące się wzdłuż kręgosłupa, a także podtrzymuje jego naturalne krzywizny. Jeżeli będzie ono nieprawidłowo dobrane, to może powodować spłycenie lub pogłębienie jego krzywizn. Ważna jest także możliwość regulacji kąta nachylenia oparcia. Ważne są również podłokietniki. Pomagają odciążyć dłonie i są jak najbardziej polecane osobom długo pracującym przy komputerze. Warto zadbać, żeby miały możliwość regulacji ich wysokości.   

Materiał   

Zazwyczaj fotele biurowe wykonane są ze skóry ekologicznej, naturalnej, tkaniny lub plastiku. Najbardziej higienicznym materiałem jest skóra i plastik, jednak ich wadą jest uniemożliwianie swobodnego odprowadzania ciepła. Z kolei fotele wykonane z tkanin posiadają tę właściwość, ale utrzymanie ich czystości jest o wiele trudniejsze.   

Podnóżek   

Zwiększa komfort pracy oraz hamuje ucisk na uda i utrudnione krążenie krwi. Ważne jest, żeby posiadał możliwość regulacji nie tylko jego wysokości, ale także kąta nachylenia. Umożliwia on również właściwe ułożenie stawu skokowego.    

Czas na wybór

Im więcej opcji i im wyższa jakość zastosowanych materiałów, tym wyższa będzie cena. Warto jednak wybrać fotel, który spełni nasze oczekiwania i zapewni komfort pracy. Jeśli nie posiadamy wystarczających oszczędności na ten cel, z pomocą przychodzą pożyczki przez Internet. Ich zaletą jest nie tylko duża dostępność, ale również możliwość spłaty w niewielkich ratach. Pamiętajmy jednak, że pożyczki przez Internet wymagają spłaty w przyszłości. Z tego względu upewnijmy się, czy pożyczki przez Internet nie obciążą zbyt bardzo posiadanego budżetu domowego.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here