włosy
fot.: pexels.com

Suszarka jest jednym z najważniejszych urządzeń do stylizacji włosów, w szczególności wtedy, kiedy prowadzi się zabiegany tryb życia. Warto jednak wybrać urządzenie, które nie będzie szkodziło strukturze włosów. Jak się okazuje, wybór suszarki nie jest jednak łatwym zadaniem. Na co należy zwrócić uwagę?

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/wszystko-o-suszarkach-do-wlosow/

Typy suszarek do włosów

Jeżeli chodzi o suszarki do włosów, to ich najłatwiejszy podział prezentuje się następująco: suszarki do użytku domowego, suszarki profesjonalne oraz suszarki turystyczne. Rozróżnienie takie teoretycznie nie ma zbyt dużego znaczenia, jednak poszczególne urządzenia mogą z tego powodu posiadać dodatkowe możliwości.

Suszarki domowe to przede wszystkim urządzenia, które nie posiadają dodatkowych funkcji takich jak np. jonizacja. Suszarki profesjonalne to takie, których używają fryzjerzy w salonach. Model ten jednak sprawdzi się w każdej sytuacji – może być stosowany także w domu. Suszarka profesjonalna zazwyczaj charakteryzuje się większą mocą i szybszą pracą. Takie modele sprawdzą się u osób, które posiadają długie i gęste włosy.

Ostatni typ – suszarka turystyczna, jest małym i praktycznym urządzeniem, który zmieści się w nawet najmniejszej walizce. Zdecydowanym minusem tego rodzaju urządzenia jest to, że suszenie nią włosów nie przyniesie żadnych spektakularnych efektów.

Najważniejsze właściwości suszarki

Decydując się na kupno suszarki, warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych cech. Najważniejszym parametrem suszarek jest moc, wyrażana w watach. To właśnie od mocy zależy, jak szybko będzie się suszyło nawet najgrubsze włosy. Ponadto, istotna jest regulacja temperatury. Aby nie zniszczyć włosów lub jeżeli posiada się słabe włosy, to lepiej jest dostosować temperaturę do kondycji włosów.

Przydatna jest również funkcja zimnego nawiewu, która będzie przydatna w trakcie modelowania włosów. Oprócz tego, dzięki zimnemu nawiewowi, można uniknąć efektu puszących i elektryzujących się włosów.

Przeczytaj też: http://www.istniejemy.pl/jak-dbac-o-wlosy-zima/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here