Jak zrobić grzyby w occie?

Jedną z hobbystycznych czynności, która zajmuje czas sporej ilości osób, jest zbieranie grzybów lub owoców. Jest to zwłaszcza domena osób z okręgów lesistych, gdzie jest możliwość zebrania wybranych przysmaków. Zwłaszcza grzybobranie wymaga specjalistycznej wiedzy. Trzeba pamiętać, które grzyby są jadalne, a które są trujące, które wymagają specjalnych warunków, jak je oczyścić, jak zrobić grzyby w occie, jak przyrządzić zupę grzybową, ile czasu poświęcić na ich przygotowanie i wiele innych kwestii.

Jak zrobić grzyby w occie?

Jak zrobić grzyby w occie?Żeby przygotować grzyby w occie, wypada zebrać około kilograma grzybów, wśród których najbardziej odpowiednimi są podgrzybki, maślaki, kurki, pieczarki i borowiki. Do tego należy przygotować około dwóch szklanek wody, a także kolejne dwie, które będą służyć do przyrządzenia zalewy octowej, do tego dwie cebule, pół szklanki octu oraz po łyżce soli i łyżce cukru. Najpierw grzyby należy zalać małą ilością wody, posolić i gotować przez około 10 minut. W przypadku zalewy należy wymieszać wszystkie składniki razem. Oczywiście zarówno grzybki, jak i zalewę należy gotować w osobnych garnkach. Gdy już grzyby zostaną zagotowane, trzeba je odpowiednio opłukać, najlepiej zrobić to zimną wodą. Potem po włożeniu do słoików zalać marynatą octową i zamknąć.

Słoiki należy marynować przez 15 minut w dobrze zakręconych słoikach, które zostaną obrócone do góry denkiem

Pamiętajmy, żeby w przypadku zbierania grzybów towarzyszyła nam osoba, która jest zaznajomiona z poszczególnymi gatunkami i wie jak przygotować dobrą potrawę z grzybów. Ważne też, żeby unikać trujących grzybów, zwłaszcza muchomora sromotnikowego, którego zjedzenie może być bardzo drastyczne w skutkach. Potrawy z grzybów nie można się bać. W końcu niejednokrotnie mieliśmy do czynienia z zupą grzybową, nieraz jedliśmy, chociażby placki ziemniaczane z sosem grzybowym, a także zdarzyło się zapewne trafić na pizzę, której głównym składnikiem były pieczarki. W dodatku można porozkoszować się leśnym powietrzem i mieć z tego prawdziwą frajdę.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here