Jaki monitor do gier

Wiele graczy podczas rozgrywki wymaga najlepszej jakości wyświetlanego obrazu. Poza dobrymi podzespołami w komputerze warto również zakupić monitor, który wysoką jakością wyświetlanego obrazu pozwoli na rozgrywkę na najwyższym poziomie komfortu. Nawet najlepsze podzespoły nie pozwolą nam cieszyć się grą jeśli niskiej klasy monitor będzie powodował smużenie i nie odda barw i klimatu tak jak zaplanowali to twórcy. Dodatkowo dobre odwzorowanie szczegółów pozwoli nam na zapanowanie nad rozgrywką i ułatwi ją.

Jaki monitor do gier?

Jaki monitor do gierNależy pamiętać, że monitor podłączany jest do karty graficznej. Przed zakupem należy sprawdzić czy oba urządzenia będą ze sobą kompatybilne. W większości nowoczesnych urządzeń nie powinno być z tym problemu, jednak mimo wszystko należy o tym pamiętać. Główny problem może pojawić się jeśli planujemy podpięcie do naszego komputera więcej niż jednego monitora. Warto wtedy spytać obsługi sklepu w jaki sposób wykonać połączenia.

Jeśli już wiemy jaką kartę graficzną posiadamy należy zadać sobie pytanie jaki monitor do gier wybrać. Gdy naszymi ulubionymi grami są strzelanki prawdopodobnie najlepszą opcją będzie sprzęt o proporcjach 16:9. Jego wielkość należy z kolei dobrać w zależności od szerokości biurka i odległości w jakiej będziemy siedzieć. Jednak zalecana jest nie mniejsza niż 24”. Dla gier sportowych oraz RPG lepszy prawdopodobnie okaże się monitor o proporcji 21:9. Da on szerszy obraz np. boiska czy krajobrazu w jakim obecnie znajduje się bohater z gry. Sprawdzi się on doskonale również w grach strategicznych, gdzie ważne jest żeby widzieć jak największy obszar rozgrywki.

Właściwości matryc

Różne rodzaje matryc mają różne właściwości. Dla przykładu matryce IPS pozwalają na najszersze kąty widzenia, a matryce TN posiadają najlepsze odświeżanie, z kolei VA idealnie odwzorowują czerń. Warto również zwrócić uwagę czy matryca jest błyszcząca czy matowa. Ta druga sprawdzi się szczególnie dobrze jeśli mamy do dyspozycji jedynie jasne pomieszczenie z dużą ilością światła, którego nie można zasłonić. Nie będzie ona odbijać światła i przeszkadzać w rozgrywce. Dużo osób zwraca uwagę na jak najniższą wartość odświeżania. Tak naprawdę wartości poniżej 5ms nie będą zauważalne dla zwykłego użytkownika.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here