Kapok dla psa – potrzebny czy nie?

0
988

Decydując się na kupno czy adopcję psa, liczymy się z tym, że całe nasze dotychczasowe życie ulegnie zmianie – wzbogacimy się o wiernego przyjaciela, jednak czworonóg pod dachem oznacza również zwiększoną liczbę obowiązków. Ważne, aby w natłoku codziennych powinności znaleźć czas dla siebie, na swoje pasje – pies nie powinien stanowić tu przeszkody. W dzisiejszych czasach możemy zabrać go niemal wszędzie: do restauracji, na plażę, nad jezioro…a na kajak? Na rowerek wodny? Oczywiście też. Warto wtedy zaopatrzyć się w kapok dla psa – przydatny gadżet, zapewniający bezpieczeństwo naszego pupila.

Przecież każdy pies potrafi pływać…

Oczywiście, każdy pies wrzucony do wody będzie spokojnie swoim tempem dążyć do tego, by dopłynąć do brzegu. Nie utonie od razu, utrzyma się na powierzchni. Niestety, nawet najznakomitszy pływak może napotkać nieprzewidziane przeszkody. Jakie? Drobne urazy (np. uderzenie w głowę), nierówna linia brzegowa uniemożliwiająca wyjście z wody (skarpy, strome zbocza), porywisty i zbyt szybki nurt rzeki, zmęczenie… Kapok dla psa w takich sytuacjach pozwala cało wyjść z opresji. Podczas nieprzewidzianej wywrotki kajaka możemy śmiało skupić się na wyławianiu swoich drobiazgów i nie martwić się o pupila – nie będzie grozić mu żadne niebezpieczeństwo.

Jak wybrać odpowiedni kapok dla psa?

Podstawowym kryterium jest oczywiście waga i wielkość zwierzaka. Polska marka Aquarius – specjalizująca się w produkcji rozmaitych akcesoriów niezbędnych podczas uprawiania sportów wodnych – posiada w swojej ofercie kapoki w rozmiarach od S (dla psów małych ras, np. yorkshire terrier) do XXXL (dla psów powyżej 60kg wagi). Pamiętajmy również, aby zmierzyć obwód w karku i długość psa. Biorąc pod uwagę te dwa, a właściwie trzy podstawowe aspekty, powinniśmy bez problemu być w stanie wybrać odpowiedni kapok dla psa bez wychodzenia z domu – na stronie GoKajak.com możemy go zamówić z dostawą do domu.

Wygórowana cena?

Ochrona życia naszych czworonożnych przyjaciół nie powinna być przeliczana na złotówki. Jeśli jednak ktoś pokusiłby się o analizę kosztów: czy kilkadziesiąt złotych, wydane jednorazowo na zakup mający służyć nam latami, to dużo? Oczywiście właściciele psów zdają sobie sprawę, że im większy gabarytowo jest ich pupil, tym większe koszta będzie on generował – tak jest ze wszystkim: od obroży, po legowiska i na smyczach kończywszy. Tak jest również z kapokami: im większe tym droższe. Jednak biorąc pod swój dach zwierzaka, bierzemy na siebie również pełną odpowiedzialność za jego zdrowie i życie. Zabierając Azorka czy Reksia ze sobą na kajak, zaopatrzmy go w dobry kapok dla psa: będziemy mogli spokojnie oddawać się przyjemności płynącej z aktywnego wypoczynku, nie martwiąc się przy tym o bezpieczeństwo naszego przyjaciela.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here