Makijaż trwały - bądź piękna w każdym momencie

Współczesna kobieta potrzebuje nowoczesnych rozwiązań, aby sprostać coraz większej ilości wyzwań, a jednocześnie zawsze wyglądać pięknie. Do takich rozwiązań należy trwały makijaż, nazywany również makijażem permanentnym. Wystarczy raz poddać się zabiegowi, aby przez dłuższy czas cieszyć się jego efektami. Profesjonalnie wykonany trwały makijaż nie rzuca się w oczy, jest dyskretny i podkreśla naturalną urodę. Najczęściej wykonuje się makijaż permanentny brwi, kreski na górnej powiece oraz ust. Trwały makijaż jest odpowiedni dla każdej kobiety – niezależnie od wieku czy wykonywanego zawodu.

Zalety trwałego makijażu

Najważniejsze atuty zabiegu makijażu trwałego, to:

  • podkreślenie naturalnego wyglądu,
  • możliwość skorygowania drobnych mankamentów urody, takich jak asymetrie,
  • trwały makijaż nie rozmazuje się, więc jest idealnym rozwiązaniem dla osób aktywnych,
  • pigmenty stosowane w makijażu permanentnym nie uczulają,
  • oszczędność czasu.

Na czym polega permanentny makijaż?

Zabieg trwałego makijażu powinien zostać poprzedzony konsultacją z linergistką (osobą specjalizującą się w wykonywaniu makijażu permanentnego). Przed zabiegiem specjalistka dobiera odpowiedni kolor i kształt rysunku, pasujący do urody i oczekiwań pacjentki. Indywidualnym podejściem w kontakcie z pacjentem wyróżnia się Centrum DER-MED w Krakowie – makijaż permanentny wykonywany jest tu z niezwykłą precyzją, a efekty zawsze są zgodne z oczekiwaniami klientek. Co istotne, do makijażu permanentnego używa się przetestowanych dermatologicznie i sprawdzonych barwników. Zastosowanie specjalistycznych pigmentów daje gwarancję bezpieczeństwa i trwałości makijażu permanentnego. Powinny być wyprodukowane zgodnie z przepisami Unii Europejskiej i posiadać stosowne certyfikaty wydane przez odpowiednie instytucje. Jeśli więc zastanawiasz się, gdzie wykonać trwały makijaż, wybierz miejsce, które może poszczycić się wysokiej jakości barwnikami, bez metali ciężkich, zanieczyszczeń czy alergenów. 

Sama procedura nakładania trwałego makijażu, wygląda podobnie do tworzenia tatuażu, z tym że makijaż permanentny wprowadzany jest na mniejszą głębokość i w związku z tym nie utrzymuje się na skórze tak długo, jak tatuaż. Na skórę stosuje się znieczulenie miejscowe. Linergistka za pomocą cienkiej igły wprowadza odpowiednią ilość barwnika w skórę. Zabieg zwykle trwa kilkadziesiąt minut. Czasem, dla utrwalenia efektu, po około dwóch tygodniach od zabiegu, wykonuje się tzw. korektę trwałego makijażu, która polega na uzupełnieniu niektórych niedociągnięć i zintensyfikowaniu barwy.

Skóra po zabiegu może być lekko podrażniona, a po kilku dniach zaczyna się złuszczać, dlatego niezbędne jest stosowanie właściwej pielęgnacji, która polega przede wszystkim na intensywnym nawilżaniu skóry. Wymienione efekty nie trwają długo. Podrażnienie znika już kolejnego dnia. Właściwie od razu po zabiegu można wrócić do pracy, bez obawy, że nasz wygląd zwróci nadmierną uwagę otoczenia.

Trwały makijaż – efekty

Makijaż permanentny to doskonały sposób na podkreślenie urody. Perfekcyjnie wykonany prezentuje się niezwykle naturalnie. W zależności od części twarzy poddawanej pigmentacji, można uzyskać następujące efekty:

  • makijaż permanentny brwi nadaje wyrazisty kolor i symetryczny kształt łukom brwiowym, wizualnie zagęszcza włoski,
  • makijaż permanentny ust nadaje wargom widoczny kontur oraz soczysty kolor,
  • makijaż permanentny oka w formie kreseczek na górnej i/lub dolnej powiece podkreśla kolor oraz kształt oczu i optycznie je powiększa,
  • jednoczesna pigmentacja brwi, ust i powiek dodaje twarzy głębi i wyrazistości.

Więcej na temat trwałego makijażu i stosowanych metod przeczytasz na stronie: https://krakow.dermed.pl/pl/zabiegi/makijaz-brwi-oka-ust/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here