jak wprowadzić do wnętrz minimalizm?
fot. Pexels.com

Coraz więcej osób stawia na jasne i czyste wnętrza. Aranżacja mieszkania w stylu minimalistycznym tworzy uniwersalną przestrzeń, w której każdy z domowników będzie się czuł swobodnie. Jak osiągnąć w swoich wnętrzach estetyczny minimalizm?  

Przeczytaj też: http://niepolka.pl/minimalizm-we-wnetrzach-jak-urzadzic-mieszkanie-w-stylu-minimalistycznym/

Idea stylu minimalistycznego 

Minimalistycznie urządzone wnętrza kojarzą się przede wszystkim z prostotą i czystością wizualną. Styl czerpie inspiracje z japońskiej filozofii zen, w której liczy się harmonia i spokój. W tym przypadku mniej znaczy więcej, dlatego osoby decydujące się aranżację wnętrz w stylu minimalistycznym powinny wystrzegać się licznych dekoracji upiększających mieszkanie i stawiać na wysoką jakość wykonania mebli. 

Jak osiągnąć minimalizm we wnętrzach? 

Styl minimalistyczny opiera się na kilku podstawowych zasadach. Jeśli wprowadzimy je do swoich wnętrz, w naszym domu zagości estetyczny minimalizm. 

  • Jasna kolorystyka – minimalistyczne wnętrza to jasne wnętrza, dlatego powinniśmy pomalować ściany na delikatne kolory beżu czy szarości. Jednak esencją minimalizmu jest biel, więc powinna ona dominować w naszym pomieszczeniu. 

  • Nowoczesna prostota – styl minimalistyczny stawia na proste i geometryczne kształty. Aby ożywić jasną przestrzeń, warto powiesić na ścianach plakaty inspirowane sztuką nowoczesną. Ważne, aby ich kolorystyka była stonowana, a wzory dość uproszczone. 

  • Funkcjonalna przestrzeń – minimalizm stawia na ergonomiczne rozwiązania. W tym przypadku mile widziane są praktyczne meble, które często potrafią spełniać niejedną funkcję w mieszkaniu. Może to być na przykład ława, która jednocześnie pełni rolę wygodnego siedziska i stolika na kawę. 

  • Szklane i drewniane elementy – w stylu minimalistycznym dominują szkło i drewno. Jednak powinny być to tylko detale uzupełniające wnętrze. Może to być między innymi szklany stolik i designerskie szklane lampy czy drewniana podłoga. 

Zobacz także: http://www.istniejemy.pl/lepsze-zdrowie-dzieki-czerwonej-herbacie/

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here