rozmowa kwalifikacyjna ubiór

Rozmowa kwalifikacyjna to dla osób starających się o pracą niezwykle ważne wydarzeniem jest rozmowa kwalifikacyjna. Często pierwsze wrażenie jakie wywołamy u rozmówcy może mieć decydujące znaczenie dla naszej dalszej kariery. Dlatego do rozmowy o pracę należy odpowiednio się przygotować i to nie tylko merytorycznie. Musimy również po prostu dobrze wyglądać. Gdy trwa rozmowa kwalifikacyjna ubiór może mieć niezwykle istotne znaczenie dla jej efektu. Istnieje kilka podstawowych zasad jakie należy przestrzegać ubierając się na rozmowę kwalifikacyjną. Dzięki ich przestrzeganiu możesz znacznie zwiększyć swoje szanse na znalezienie zatrudnienia.

Rozmowa kwalifikacyjna ubiór

Przede wszystkim powinniśmy wzbudzić zaufanie u potencjalnego pracodawcy. Twój strój powinien być twoją wizytówką, dlatego nie możesz sobie pozwolić na jakiekolwiek niedociągnięcia. Powinieneś zaprezentować się w pełni profesjonalnie. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem będzie idealnie dopasowany garnitur. W przypadku kobiet zalecamy ubranie się w elegancką garsonkę. Również kolorystyka ubrania będzie miała duże znaczenie. Najlepiej postawić na różne odcienie szarości i granatów. Nie powinniśmy zakładać ubrań o krzykliwych kolorach. W cenie jest schludność i powaga.

W przypadku pań należy stosować również odpowiednie długości spódnic i obcasów. Jeśli chodzi o spódnicę to oczywiście nie może być ona zbyt krótka. Spódnica, która kończy się powyżej kolan wydaje się nam nieodpowiednie jak na rozmowę kwalifikacyjną. Również nie można przesadzać z długością obcasów. W zasadzie im krótsze tym bardziej odpowiednie na tego typu okazję.

Mężczyźnie nie mogą oczywiście zapomnieć o krawacie. Absolutnie nie wchodzi w grę jego poluzowanie czy też rozpięcie marynarki. Takie zachowanie może zostać odebrane jako przejaw nonszalancji i niepoważnego traktowania rozmówcy. Oczywiście buty powinny być idealnie wypolerowane. Trzeba też zaznaczyć – bo nie zawsze jest to sprawa oczywista, że ubranie powinno być zwyczajnie czyste i pachnieć świeżością. Musimy bowiem zaprezentować się jako osoby zadbane i poważnie traktujące rozmową z potencjalnym pracodawcą.

Kiedy można pozwolić sobie na mniej formalny strój

Wcześniej napisaliśmy, że garnitur i garsonka czy też żakiet to w zasadzie standard, od którego nie ma odstęp jeśli chodzi o rozmowę kwalifikacyjną. Ale prawda jest taka, że nie zawsze musisz ubierać się tak elegancko na rozmowę z pracodawcą. Wszytko zależy od tego na jakie stanowisko aplikujesz. Jeśli jest to mniej formalna posada, która na dodatek nie będzie od ciebie wymagała kontaktu z klientem, możesz sobie pozwolić na mniej formalny strój. A jeśli szukasz pracy w branży modowej to formalny strój jakim jest garnitur będzie raczej niemile widziany. Oczywiście jeśli szukasz pracy w banku, kancelarii prawnej, czy też jako przedstawiciel handlowy garnitur pozostaje ubiorem obowiązkowym na rozmowę kwalifikacyjną.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here