Szerokie zastosowanie botoksu w medycynie estetycznej – nie tylko na zmarszczki!

Toksyna botulinowa, określana również jako botoks, to substancja, z której korzysta niemalże każdy gabinet medycyny estetycznej Katowice i w wielu innych miastach w całym kraju. Kiedy najczęściej jest ona używana?

Czym tak naprawdę jest botoks?

Botoks, także botox, jest jednym z najpopularniejszych preparatów w medycynie estetycznej. To w rzeczywistości jad kiełbasiany, który wytwarzany jest przez określony gatunek bakterii. Toksyna ta jest bardzo silna, ale w odpowiedniej ilości ma działanie terapeutyczne.

Toksyna botulinowa powoduje zablokowanie przekazywania impulsów nerwowych do mięśni, a w rezultacie prowadzi do rozluźnienia tkanek mięśniowych. Efekt ten jest jednak czasowy i połączenia nerwowe po kilku miesiącach są odbudowywane.

Współczesna medycyna estetyczna śląsk wykorzystuje botoks przede wszystkim do likwidacji zmarszczek. Warto jednak wskazać, że klinika medycyny estetycznej Katowice może także zastosować toksynę botulinową do innych celów.

Botoks na zmarszczki mimiczne

Ze względu na oddziaływanie botoksu na mięśnie medycyna estetyczna Śląsk oraz dostępna w wielu innych miastach wykorzystuje go głównie do likwidacji zmarszczek mimicznych. Zmarszczki te pojawiają się jako efekt ruchu mięśni twarzy.

Botox pozwala na usunięcie zmarszczek mimicznych na czole, w tym zmarszczek poziomych i poprzecznych, zmarszczek wokół oczu, w tym kurzych łapek. Także polecany jest na zmarszczki wokół ust – zmarszczki palacza.

Po wstrzyknięciu botoksu pełen efekt wygładzenia zmarszczek widoczny jest po około 7-14 dniach. Utrzymuje się on od około 3 do 8 miesięcy.

Toksyna botulinowa – polecana nie tylko na zmarszczki

Warto też wskazać, że gabinet medycyny estetycznej Katowice może zastosować botoks także do innych celów.

Wśród pozostałych zastosowań znajdują się: leczenie zgrzytania zębów (bruksizmu), leczenie bólów migrenowych głowy, leczenie nadpotliwości pach, stóp, rąk. Podobnie jak w przypadku usuwania zmarszczek, zabiegi te polegają na wstrzyknięciu niewielkiej dawki botoksu w określone miejsca.

Podsumowując, zabieg z wykorzystaniem botoksu może przeprowadzić każda dobra klinika medycyny estetycznej Katowice są jednym z wielu miast, gdzie można skorzystać z tego typu usług. Doświadczony lekarz medycyny estetycznej będzie mógł wtedy wykonać wstępną konsultację, a następnie przeprowadzić zabieg. Botoks to skuteczna i bezpieczna procedura!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here