torba

Wybierając się na spływ kajakiem – czy to rodzinny, czy zorganizowany przez wyspecjalizowaną firmę dla większej grupy – warto jest zabrać ze sobą parę podstawowych drobiazgów. Jeżeli planujemy spływ z noclegiem, nasza lista niezbędników się wydłuża. Rodzi się wtedy pytanie – co będzie naprawdę potrzebne? Co powinna zawierać nasza torba na kajak?

Ograniczona ładowność

W przypadku kiedy firma organizująca spływ daje do dyspozycji busa podążającego za spływem, uczestnicy nie mają żadnego problemu ze spakowaniem torby na kajak. Nie trzeba jej fachowo zabezpieczać, nie ma żadnych ograniczeń pod względem gabarytów. Jeżeli jednak cały nasz bagaż musi podróżować razem z nami w kajaku warto ograniczyć jego rozmiary do niezbędnego minimum i  – co najważniejsze – ochronić przed zgubnym działaniem wody. Jak to zrobić?

Wodoodporna torba na kajak

Jest jedno niezawodne rozwiązanie – zakup dobrej jakości torby wodoszczelnej. Ze swojej strony mogę polecić markę OverBoard: firma ta działa nieprzerwanie od ponad 15 lat na rynku ogólnoświatowym. Składa się z ekspertów w dziedzinie wodoszczelności, których wiedza nie opiera się na podręcznikowej teorii, a raczej na praktyce. Twórcy OverBoard sami szukali wodoszczelnych gadżetów i nie mogąc znaleźć nic zadowalającego postanowili ruszyć ze swoją produkcją. Poszło im na tyle dobrze, że swoimi zasięgami objęli cały wodno-sportowy świat. Wodoszczelny plecak, torba na kajak, różnych rozmiarów etui na rozmaite sprzęty elektroniczne…każdy znajdzie coś dla siebie. 

Zawartość

Gdy już wodoszczelna torba na kajak została zakupiona i leży pusta w kącie, warto byłoby ją zapełnić. Czym? Oczywiście wszystko zależy od tego, jak długi spływ mamy w planach. Niezależnie od długości jego trwania, warto jest zaopatrzyć się w odpowiednią ilość wody do picia i jedzenia/przekąsek. Dobrze sprawdzą się kanapki, kabanosy lub batony proteinowe, które można zjeść nie przerywając wiosłowania. Odpowiednio dobrane ubrania (te na sobie i spakowane na zapas) również odgrywają ogromną rolę. Marki NRS i PeakUK posiadają w swojej ofercie odzież specjalnie dedykowaną na kajaki o każdej porze roku. Pamiętajmy, że komfort termiczny jest bardzo ważny. Co jeszcze?

Spływ z noclegiem?

W takim przypadku torba na kajak musi pomieścić takie rzeczy, jak: śpiwór, namiot, karimata lub materac dmuchany, latarka, środki na komary, kremy z filtrem przeciwsłonecznym, przybory toaletowe, menażka ze sztućcami…W momencie kiedy bierzemy udział w spływie organizowanym, trzeba dowiedzieć się, co zapewnia organizator. Drewno na ognisko? Ciepły posiłek? Odpada nam wtedy wożenie nieporęcznej butli turystycznej z palnikiem. Jeśli jednak przyszło nam wziąć udział w przygodzie zakrawającej o survival, warto jest ustalić z innymi uczestnikami co kto zabiera. Ułatwi to spakowanie się i będziemy pewni, że nasza torba na kajak zawiera rzeczy tylko potrzebne i niezbędne. Po co wozić coś, co się nie przyda, prawda?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here