Zegarek – czy warto w niego zainwestować?

Przed zakupem dobrej jakości zegarka od uznanego producenta bardzo często powstrzymuje nas wysoka cena. To zrozumiałe – wydaje nam się, że kilkaset złotych wydane jednorazowo to zbyt dużo jak za gadżet wskazujący godzinę. Tym bardziej, że na rynku dostępne są też o wiele tańsze modele, które także pełnią tę funkcję. Nic bardziej mylnego – zakup drogiego zegarka to inwestycja na długie lata, a dzięki pomysłowości producentów można idealnie dopasować go do swoich potrzeb. Takie rozwiązanie ma mnóstwo zalet. Czy naprawdę warto zainwestować w droższy zegarek?

Zegarek stworzony specjalnie dla Ciebie

Zakupu zegarka należy dokonywać zgodnie z zasadą: dopasuj urządzenie do siebie, a nie siebie do urządzenia. Zwłaszcza gdy wydajesz na niego kilkaset złotych lub więcej! Warto zastanowić się nad tym, w jakich sytuacjach najczęściej ten praktyczny drobiazg będzie noszony – na co dzień, a może od święta? Zegarek powinien być spójny ze stylem swojego właściciela – jeśli w jego szafie przeważają eleganckie ubrania, warto nabyć zegarek na bransolecie, który doda szyku. Z kolei, jeśli w garderobie znajdują się elementy pasujące do różnych stylów, warto postawić na delikatną klasykę, czyli okrągłą tarczę na skórzanym pasku. Bardzo często znane marki umożliwiają też personalizację danego modelu. Dzięki temu można dobrać do wybranej tarczy ulubiony kolor paska lub detali. Wielką zaletą jest fakt, że producenci mający w ofercie droższe rodzaje zegarków, oferują kilkuletnie karty gwarancyjne, dzięki czemu w przypadku uszkodzeń można bezpłatnie oddać swój zegarek do naprawy lub wymienić go na nowy.

Zegarek-orkiestra, czyli co potrafią dzisiejsze czasomierze

Niesamowicie ważną cechą kosztownych zegarków jest też ich wielofunkcyjność. Marzenia osób aktywnych o braku konieczności zdejmowania zegarka za każdym razem przed bieganiem czy pływaniem mogą w końcu się spełnić, o ile zdecydują się kupić zegarek marki Casio G-Shock. To zegarki przeznaczone do prawdziwie ekstremalnych sytuacji, ponieważ były wielokrotnie testowane pod kątem wytrzymałości i bezpieczeństwa. Niektóre modele cechuje wysokiej klasy wodoszczelność i odporność na pęknięcia, dzięki czemu można w nich pływać, a nawet nurkować. Wielbiciele długich wędrówek i biwaków mogą wybrać zegarek wyposażony w kompas, termometr czy też specjalne podświetlenie wyświetlacza, które uruchamia się automatycznie po ustawieniu go w odpowiedniej pozycji względem głowy. Fani biegania także z pewnością znajdą coś dla siebie – krokomierz, licznik przebytej odległości i dokładny stoper sprawią, że hobby stanie się jeszcze przyjemniejsze.

Wytrzymałość warta każdej ceny

Jakość tanich zegarków bardzo często nie jest zadowalająca i pozostawia wiele do życzenia. Wysoka cena bierze się m.in. stąd, że do produkcji wykorzystywane są wysokiej jakości tworzywa i wprowadzane nowoczesne technologie, które następnie podlegają szczegółowym testom, tak jak np. Casio G-Shock. Warto wziąć od uwagę chociażby samą tarczę – w tanich zegarkach niekiedy rysuje się nawet podczas wkładania ręki do kieszeni zapinanej na suwak. Zegarki za kilkaset złotych są dopracowane w taki sposób, aby klient mógł cieszyć się nim przez długi czas. Kupując taki zegarek, można mieć stuprocentową pewność, że posłuży przez lata. Poza tym, w skali kilku lat kwota przeznaczona na jego zakup przestaje wydawać się wysoka. Porządny zegarek to coś, co każdy powinien mieć – precyzyjnie wskazana godzina, klasa i kilka dodatkowych funkcji staną się źródłem ogromnej satysfakcji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here