angielski

Należy mieć świadomość, że dzieci mogą bez żadnego problemu zacząć uczyć się języka angielskiego już od pierwszych lat swojego życia. Oczywiście nie chodzi we wspomnianym przypadku o nauce w tradycyjnym rozumieniu słowa „nauka”. Rekomendowane jest zadbanie o podstawy języka angielskiego, gdy dziecko skończy 3 lata.

Tworzenie bardzo pozytywnych skojarzeń

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że bardzo duża liczba osób dorosłych ma negatywne skojarzenia z nauką omawianego języka w szkole. Kojarzy się ona bowiem z zapamiętywaniem słówek, a także licznymi klasówkami. Nikogo nie powinien zatem dziwić fakt, że ludzie podchodzą z ogromną nieufnością do różnego rodzaju kursów językowych.

Rodzice powinni zapewnić dziecku kontakt ze wspomnianym językiem w bardzo przyjaznych warunkach. Pociechy muszą poznawać język przez zabawę. W ten prosty sposób możliwe będzie stworzenie bardzo pozytywnych skojarzeń.

Wykorzystanie plastyczności mózgu

Godny uwagi jest fakt, że małe dzieci posiadają niezwykle plastyczny mózg. W ten prosty sposób są w stanie bez większego problemu wychwycić nawet minimalne różnice między poszczególnymi dźwiękami.

Ponadto większym problemem nie będzie dla nich przyswajanie dwóch lub trzech języków obcych jednocześnie. Doskonałym dowodem są ponadprzeciętne umiejętności językowe dzieci, których rodzice pochodzą z różnych krajów.

Zdecydowanie lepszy akcent

Jak zostało już wspomniane wcześniej, małe dzieci mają bardzo wyczulony słuch na dźwięki charakterystyczne dla poszczególnych języków. osoby, które samodzielnie uczyły się omawianego języka doskonale pamiętają ile problemów sprawiało wypowiedzenie takich słów, jak “though” i “thirtieth”.

Koniecznie należy jednak zdawać sobie sprawę, że osoby, które mają możliwość oswajania się z językiem obcym już od najmłodszych lat nie mają wspomnianych problemów. Ponadto ich wymowa będzie znacznie lepsza w porównaniu do rówieśników.

Znajomość języka angielskiego może pomóc dziecku w przyszłości

Omawiany język może zdecydowanie podnieść komfort podróżowania. Pozwala także na bezproblemową komunikację praktycznie w każdym zakątku świata.

Osoby, które znają język angielski czują się znacznie bezpieczniej i pewniej podczas podróżowania.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy International House z Bielska Białej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here