Jak obliczyć emeryturę netto

Ubezpieczenie emerytalne i rentowne jest obowiązkowym świadczenie, które wszyscy ludzie pracujący legalnie muszą opłacać. Na pewno, każdy z nas chciałby mieć środki do życia na starość. Mówi się, że na emeryturze można odpocząć. Wszystko brzmi fajnie jednak, aby móc cieszyć się upragnioną emeryturą musimy przepracować kilkadziesiąt lat i oczywiście opłacać składki emerytalne.

Odkładanie na emeryturę

Jak obliczyć emeryturę nettoZapewnienie swoim obywatelom środków do życia na starość to jedna z funkcji sprawowanych przez dane państwo. Są zwolennicy zniesienia obowiązkowych składek emerytalnych, jest do z jednej strony pomysł dobry, ale z drugiej strony jest on tragiczny. Dobra strona to fakt, że w przypadku wycofania się z obowiązkowych składek emerytalnych pensje obywateli byłyby wyższe aż o kilkaset złotych, wówczas za to obywatele byliby pozbawieni comiesięcznych świadczeń, które pozwoliłyby na utrzymanie się emerytów pobierających świadczenia emerytalne. Złą stroną zniesienia obowiązkowych składek emerytalnych byłby fakt, że prawdopodobnie większość obywateli nie zdecydowałoby się z własnej woli na odkładanie co miesiąc kilkuset, a nawet kilkudziesięciu złotych. Ludzie woleliby mieć więcej pieniędzy co miesiąc i móc w ten sposób pozwolić sobie na większe zakupy, na więcej wyjść ze znajomymi lub na zakup bardziej prestiżowych ubrań. Sprawa obowiązkowych składek emerytalnych pozostaje kwestią dyskusyjną.

Aby pozwolić sobie na zniesienie obowiązkowych składek ubezpieczeniowych społeczeństwo w danym kraju musiałoby być zdecydowanie lepiej wyedukowane niż społeczność w Polsce. Oczywiście pieniądze i tak będą musiały być wydane, aby na starość nie musieć martwić się o to czy będziemy mieli co włożyć do garnka. Jednym z ważniejszych plusów zniesienia obowiązkowych świadczeń emerytalnych jest fakt, że możemy sami wybrać organizację, której powierzymy pieniądze na przechowanie naszej przyszłej emerytury.

Jak obliczyć emeryturę netto?

Wielu przyszłych emerytów zadaje sobie pytanie: „Jak obliczyć emeryturę netto”. Otóż wszystko bez wątpienia zależy od pensji jaką otrzymujemy co miesiąc. Wysokość składki emerytalnej jest wyrażone w procencie więc z, każdej pensji będzie to inna kwota. Oczywiście, aby obliczyć kwotę netto swojej emerytury należy odliczyć podatek oraz składki zdrowotne i chorobowe.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here