jakie mogą być grzechy

Wyznanie grzechów przed kapłanem to obowiązkowy element spowiedzi świętej w kościele katolickim. Oprócz tego potrzebny jest jeszcze szczery rachunek sumienia oraz żal za grzechy. To wszystko należy zrobić przed przystąpieniem do konfesjonału. A w konfesjonale należy szczerze wyznać swoje grzechy. Każdy człowiek, który przystąpił już kiedyś w życiu do spowiedzi, doskonale wie, że nie jest to sakrament łatwy, ponieważ wymaga wiele samozaparcia. Jakie mogą być grzechy?

Wyznanie grzechów

jakie mogą być grzechyWyznawanie swoich grzechów obcemu człowiekowi, który w dodatku siedzi w konfesjonale, a my przed nim klęczymy, jest bardzo trudne. Warto jednak zastanowić się czy naprawdę wierzymy w nauki głoszone przez kościół katolicki a jeżeli tak to musimy przekonać się do spowiedzi świętej w takiej formie. W różnych kościołach chrześcijańskich spowiedź wygląda bardzo różnie. Nie wszędzie trzeba wyznawać grzechy przed kapłanem. Nie wszędzie trzeba to robić dokładnie i na ucho kapłana. Wiele osób ma przykre doświadczenia związane z sakramentem spowiedzi. Wtedy receptą może być poszukanie innego księdza spowiednika. Z pewnością nie każdy ksiądz powinien spowiadać ponieważ nie każdy ma do tego wystarczająco dużo empatii i zaangażowania. Spowiednik powinien być przede wszystkim osobą łagodną i cierpliwą w stosunku do penitentów. Na forach internetowych można znaleźć informacje który ksiądz jest najlepszy w danym mieście w sprawowaniu tego sakramentu.

Jakie mogą być grzechy?

Jakie mogą być grzechy, zastanawiają się ludzie – dzieci i dorośli. Rachunek sumienia bez trudu znajdziemy w każdej książeczce do nabożeństwa oraz internecie – dlaczego zatem musimy się nad tym zastanawiać? Katalog grzechów i wykroczeń według kościoła nie jest stały. Obecnie można spotkać się z takimi grzechami, które jeszcze kilka wieków temu absolutnie nie miały miejsca ponieważ nie było na przykład nowoczesnych technologii. Dzisiaj obrażanie kogoś w internecie śmiało można zakwalifikować jako grzech ciężki. Zmieniają się czasy, zmieniają się też grzechy. Nie warto podpowiadać małym dzieciom grzechów, warto za to sprawić, aby miały czułe sumienie, które samo podpowie im co źle zrobiły.

[Głosów:18    Średnia:2.1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here