Może się wydawać, że samodzielne podłączenie i zamontowanie żyrandola jest nie lada wyzwaniem, dlatego lepiej jest polecić to fachowcowi. Jeśli jednak nie mamy takiej możliwości, możemy dokonać tego samodzielnie. Jak podłączyć żyrandol?

Jak przygotować się do podłączenia żyrandola?

jak podłączyć żyrandolNależy przygotować sobie odpowiednie do tego zadania narzędzia: wkrętarkę lub śrubokręt i próbnik. Przed rozpoczęciem podłączania, ze względów bezpieczeństwa, należy odłączyć odpowiadający naszej instalacji elektrycznej bezpiecznik, a następnie sprawdzić przewody za pomocą próbnika aby upewnić się, że wyeliminowaliśmy ryzyko porażenia prądem. Postępujemy w ten sposób: przykładamy końcówkę próbnika do każdego przewodu, a do jego końcówki dotykamy palcem. W zależności od modelu próbnika może zaświecić się lampka lub wychylić wskazówka, co będzie oznaczało obecność prądu w danym przewodzie. Można przystąpić do dalszego działania jeśli lampka się nie zapali lub wskazówka nie wychyli, co będzie dowodziło braku prądu w przewodzie.

Jak podłączyć żyrandol?

Osoby zastanawiające się jak podłączyć żyrandol nie muszą się obawiać, gdyż proces ten sam w sobie jest dość prosty. W jego wyposażeniu powinna znajdować się kostka służąca do podłączania przewodów, na której znajdują się specjalne oznaczenia informujące nas o tym, w którym miejscu należy umieścić jaki kabel. Jeśli kostka nie znalazła się na wyposażeniu żyrandola, można ją bez większych problemów nabyć w sklepie. Celem zamontowania żyrandola należy poluzować małą śrubkę znajdującą się w kostce, a następnie włożyć pod nią przewód i okręcić. Przewody muszą być łączone kolorami – niebieskie do niebieskich, czarne do czarnych, a żółto-zielone do żółto-zielonych. Następnie, podłączywszy przewody, powinno się uruchomić bezpieczniki aby upewnić się czy wszystko działa poprawnie. Dzięki tym środkom ostrożności nie będzie trzeba później wszystkiego rozkręcać i montować jeszcze raz gdyby okazało się, że gdzieś nastąpił jakiś błąd – można będzie skorygować go natychmiast. W przypadku postępowania zgodnego z instrukcją żarówki w naszym żyrandolu powinny się zaświecić. Po tym można przystąpić do izolacji przewodów – każdy przewód osobno owijamy szczelnie taśmą izolacyjną aby dodatkowo zabezpieczyć je przed zwarciem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here