Jak karmić psa

Psy to najlepsi przyjaciele człowieka, dlatego są najczęściej wybierane jako zwierzątka domowe. O psa trzeba odpowiednio zadbać, więc przed zakupem lub adopcją warto poczytać trochę informacji na temat opieki nad tym zwierzęciem. Oprócz wychowania psa, bardzo ważną kwestią jest odpowiednie żywienie. Stąd wielu przyszłych zastanawia się jak karmić psa.

Jak karmić psa?

Jak karmić psaPrawidłowe żywienie psa to bardzo ważna kwestia, ponieważ wpłynie na stan zdrowia psa. Dlatego nie warto oszczędzać na jedzeniu, gdyż błędy żywieniowe mogą nas sporo kosztować w przyszłości. Wiąże się to z tym, że prawidłowo karmiony pies będzie zdrowszy i przeżyje wiele lat bez konieczności wizyty u weterynarza. Każdy dobiera sposób żywienia psa do swoich możliwości i czasu jaki możemy poświęcić na przygotowanie posiłków. Najczęściej wybieranym sposobem jest podawanie psu suchej karmy. Jest ona odpowiednio zbilansowana do wieku i kondycji naszego psa. Raczej powinniśmy unikać karm dostępnych w marketach ze względu na dużą zawartość szkodliwych zbóż. Psy to mięsożercy, więc mięso powinno być na pierwszym miejscu w składzie karmy. Dobrej jakości pokarmy możemy kupić za około 100-150 złotych za 15 kilogramowy worek. Taka porcja dla średniego psa starczy na 3-4 miesiące. więc miesięcznie wyjdzie około 50 złotych. Karmy tego typu są podzielone ze względu na wiek oraz wagę psa. Dodatkowo w sklepach znajdziemy specjalistyczne jedzenie, które możemy podawać w przypadku różnego rodzaju chorób. Do karmy suchej możemy podawać raz na jakiś czas gotowane mięso lub karmę mokrą z puszki. Dzięki temu urozmaicimy psu codzienne posiłki. Niektórzy właściciele decydują się karmić psa tylko mokrą karmą.

Samodzielnie przyrządzone posiłki

Kolejną metodą jest podawanie przyrządzanych samodzielnie posiłków. Musimy poświęcić trochę czasu, żeby poczytać na ten temat i zdobyć odpowiednią wiedzę. Jest to ważne, żeby prawidłowo skomponować dietę psa. Dzięki temu mamy pewność, że dostarczymy naszemu pupilowi wszelkich potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania składników. Niektórzy decydują się także karmić psa surowym mięsem.

Oprócz karmy musimy także zadbać o zęby naszego pupila. Możemy kupić specjalna pastę i szczoteczkę, jednak mycie zębów nie jest lubiane przez psy. Lepszym wyborem będą gryzaki dentystyczne, które zadbają o dobry stan zębów naszego pupila.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here