jak rozpoznać zdradę

Zdradę często uważa się za najgorszą rzecz, jaką partner może zrobić partnerowi. Dla wielu związków oznacza to koniec. A nawet jeśli partnerzy postanawiają dać sobie drugą szansę, często zdrada powoduje, że związek nie jest już taki sam jak dawniej, zaufanie nie jest pewne. Oczywiście obecnie można zauważyć, że podejście do tej kwestii mocno się zmieniło. Wiele osób podchodzi lekko do kwestii zaufania, wierności i zdrady, co powoduje, że wydarzenia takie są niestety bardzo częste. Nie oznacza to jednak, że dla osób, które to spotyka, jest to łatwiejsze. Trudnym doświadczeniem jest już samo podejrzewanie kogoś o zdradę. Nie ma bowiem nic gorszego w związku niż nieufność i poczucie niepewności. Jak rozpoznać zdradę?

Jak rozpoznać zdradę?

jak rozpoznać zdradęNie ma dobrej recepty na temat tego, jak rozpoznać zdradę, choć oczywiście psychologowie wskazują na wiele zachowań osoby zdradzającej. Nie są one jednak regułą. Na pewno trzeba zwrócić uwagę na sytuacje, w których partner mija się z prawdą lub nie chce tłumaczyć się z tego, co robił, reagując nerwowością. Również pilnowanie telefonu czy komputera podczas gdy do tej pory tego nie robił, wychodzenie, gdy dzwoni telefon, a także dłuższe zostawanie w pracy czy znikanie gdzieś powinny zaniepokoić. Obecnie duże pole do popisu dają telefony oraz serwisy społecznościowe. Można przez nie romansować i umawiać się w sposób lepszy niż przez telefon.

Czasem osoby podejrzewające partnera o zdradę mogą dowiedzieć się o niej właśnie w ten sposób, jednak gdy zdradzający dobrze się maskuje i zawsze pamięta o usuwaniu śladów, nie będzie to takie proste. Zazwyczaj jednak nigdy nie udaje się ukrywać zdrady zbyt długo. Tylko jeśli osoba zdradzana nie chce tego zauważyć, może nie robić tego przez dłuższy czas.

Kiedy zdrada wychodzi na jaw?

Zazwyczaj presja jest duża, nie da się wytrzymać napięcia i zdradzający zwyczajnie ma tego dość – lub też jego czujność zostaje uśpiona i już nie dba o to, by tak dobrze maskować się jak na początku. Nierzadko też osoba trzecia, z którą partner jest zdradzany, decyduje się poinformować osobę zdradzaną, mając głównie nadzieję, że spowoduje to koniec związku.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here