Jak zrobić film ze zdjęć?

Każdy z nas pragnie mieć wspomnienia i zachować je jak najdłużej w pamięci. Właśnie po to nagrywamy liczne filmiki albo robimy dużo zdjęć. Jednak jak zrobić film ze zdjęć? Sprawa nie jest zbyt skomplikowana. Oczywiście pod warunkiem, że nie mamy większej problemy z obsługą komputerem i posługiwaniem się programami.

Jak zrobić film ze zdjęć?

Jak zrobić film ze zdjęć?W standardzie mamy zainstalowany program, np. Windows Movie Maker, w którym możemy zmontować nasze zdjęcia do filmiku. To jest banalnie proste. Wystarczy wszystkie poprzerzucać do programu i ustawić w kolejności, w jakiej chcemy, aby się wyświetlały. ustawiamy je na linii czasu, możemy zmieniać długość, dodawać licznego rodzaju przejścia oraz efekty. To bardzo prosty program dla osób początkujących, które nie miały wcześniej do czynienia z montowaniem.Możemy uzyskać w nim bardzo fajne efekty. Jeśli jesteśmy bardziej zaawansowani, możemy korzystać z bardziej wymagających programów. Jednak te najłatwiejsze do montażu zdjęć będą wystarczające.

Mając dostęp do internetu, w dzisiejszych czasach możemy w nim znaleźć praktycznie wszystko to, czego byśmy mogli potrzebować

Zatem, nie mając programu lub nie chcąc go ściągać, bo, np. nie mamy miejsca na dysku, możemy skorzystać z programów, które są dostępne online. Tym samym, bez większego problemu, również możemy zmontować nasze zdjęcia do postaci filmiku. Wszystko zależy od nas samych. Jeśli chcemy bardziej profesjonalny efekt, lepiej, abyśmy skorzystali z pobranego programu, który oferuje zdecydowanie znacznie więcej możliwości, niż te, które są dostępne online, czy takie proste, jak Windows Movie Maker. Możemy wybrać, np. Pinnacle Video Spin, Sony Vegas Pro, itp. Mamy wiele możliwości.

Sami musimy się zdecydować na to, w jakim programie będziemy montować. Pamiętajmy, żebyśmy także mierzyli siły na zamiary. Jeśli dopiero zaczynamy, a chcemy mieć lepszy efekt, możemy pooglądać poradniki i trochę poczytać, zanim zabierzemy się do pracy. Przyniesie to z pewnością bardzo dobre efekty, a nasz film będzie bogatszy i bardziej profesjonalny.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here