Konsolidacja chwilówek – kredyt konsolidacyjny, gotówkowy czy pożyczka

Czym jest konsolidacja

Konsolidacja daje nam możliwość połączenia kilku zobowiązań w jedno. Do tego dzięki wydłużeniu okresu kredytowania i ujednoliceniu warunków, możemy liczyć na obniżenie wysokości miesięcznej raty. Jest to więc idealne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy popadli w pętlę zadłużenia, mają na swoim koncie liczne zobowiązania, których miesięczne raty stanowią nadmierne obciążenie, bądź niejednokrotnie, przekraczają możliwości finansowe kredytobiorcy. Jeśli już zdecydujemy się ratować swoją sytuację i postawimy na konsolidację, następnym krokiem będzie decyzja w jaki sposób spłacić nasze zadłużenie.

Kredyt konsolidacyjny

Kredyt konsolidacyjny to produkt bankowy. Oznacza to konieczność przejścia weryfikacji i wylegitymowania się zdolnością kredytową na odpowiednim poziomie. O kredyt konsolidacyjny najlepiej starać się więc gdy tylko pojawią się problemy. Z negatywnymi wpisami w BIK, mamy bowiem małe szanse na pozytywną decyzję. Konsolidacja chwilówek kredytem bankowym to także inne obwarowania. Wiele banków wymaga także aby choć jedno z konsolidowanych zobowiązań było zaciągnięte w tradycyjnym banku. Często nie skonsolidujemy zatem tylko i wyłącznie chwilówek.

Kredyt konsolidacyjny, jest kredytem celowym. Kiedy otrzymamy pozytywną decyzję banku, ten spłaci konsolidowane zobowiązania, a nam do spłaty pozostanie jedna, niższa rata kredytu po konsolidacji.

Kredyt gotówkowy

Kredyt gotówkowy jest kolejną możliwością jaką oferuje nam bank. Tak samo jak w przypadku każdego kredytu i w tej sytuacji będziemy musieli wykazać się odpowiednią zdolnością kredytową. W przeciwieństwie jednak do konsolidacji, kredyt gotówkowy to środki na dowolny cel. Oznacza to, że kapitał kredytu zostanie przekazany nam, czyli kredytobiorcom. To my decydujemy na co przeznaczymy tak pozyskane środki. W tym wypadku pojawia się więc pokusa wydatkowania gotówki na inny niż spłata chwilówek cel. Dlaczego więc wybieramy kredyt gotówkowy, a nie konsolidacyjny? Może okazać się bowiem, że nasze zadłużenie pochodzące z chwilówek nie jest aż tak wysokie i kredytem gotówkowym, który jest tańszym rozwiązaniem, spłacimy całe zadłużenie. Musimy jednak podejść do sprawy odpowiedzialnie.

Pożyczka

Jeśli bank odmówił nam dodatkowej gotówki nie oznacza, że nie ma wyjścia z sytuacji. Pozostaje nam jeszcze rynek instytucji pozabankowych. Oferują one nie tylko krótkoterminowe chwilówki i pożyczki, ale także pożyczki długoterminowe, które możemy rozłożyć na wiele rat. Do tego znacznie mniej restrykcyjnie podchodzą do posiadanej zdolności kredytowej, czy opóźnień w spłacie. Jeśli bank odmówił nam kredyt, nie oznacza, że firma pożyczkowa odmówi nam pożyczki. Wręcz przeciwnie. Rynek ten wyczuł bowiem zapotrzebowanie i swoje produkty kieruje właśnie do osób, które nie mają szans na finansowanie w banku. Jednakże coś za coś. Pożyczka, co do zasady, będzie droższa niż kredyt bankowy. Dlatego jeśli tylko nasza sytuacja na to pozwala, o konsolidację chwilówek https://habzafinanse.com.pl/konsolidacja-chwilowek/ powinniśmy najpierw starać się w banku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here