Okno na świat

,,Człowiek z czterech ścian wybiera zawsze tę z oknem”. Te słowa znanej noblistki Swietłany Aleksijewicz wciąż nie tracą na swej ważności. Okno to zawsze centralny element domu, zapewniający oświetlenie, jak i kontakt ze światem zewnętrznym. Jednak dla osób budujących dom, problemem jest częstokroć wybór odpowiednio solidnych okien.

Dlaczego PCV?

Najczęściej polecanymi przez ekspertów oknami są produkty z PCV. Przedstawiają one dużą wytrzymałość termiczną i mechaniczną pozwalającą na przetrwanie nawet ekstremalnych temperatur. Okna tego typu, pod warunkiem posiadania szczelnych uszczelek, praktycznie nie przepuszczają powietrza z zewnątrz, pozwalając zachować termoizolacyjne ciepło w czasie mroźnych zim.Należy dodać, że okna z pcv są konstruowane w dwóch najbardziej znanych podtypach, które zostaną omówione w dalszej części artykułu.

Okna Pixel

Model Pixel to jeden z najnowocześniejszych i najbardziej funkcjonalnych podgatunków okien o konstrukcji z polichlorku winylu.Wspomniany rodzaj okien sprzedawany jest w dwunastu wariantach kolorystycznych i pięciu gatunkach rozmiarowych. Konstrukcja okna opiera się na najwyższej jakości profilach klasy A, zapewnia zwiększoną ochronę przed warunkami termicznymi i hałasem. Dodatkowo okno posiada nowoczesne zaczepy antywłamaniowe sprzężone ze stalowym zbrojeniem co zapewnia wyjątkową odporność w razie próby włamania czy napadu na dom. Profil omawianego okna z PCV wzmocniony jest wielokrotnie giętą blachą ze stali ocynkowanej. Zapewnia to sztywność i niezmienny kształt okna nawet przez okres kilkudziesięciu lat. Dodatkową atrakcją jest oferowana przez producenta siedmioletnia gwarancja.

Okna Prolux

Wyjątkowym gatunkiem okna z pcv jest model Prolux. Jest to odpowiedź na prośby klientów spragnionych jak największej ilości światła we wnętrzu swojego domu. Producent wyszedł na przeciw pokładanym w nim nadziejom tworząc model okien dających do 22% więcej światła niż standardowe okna z podobnego materiału. Specjalnie kształtowany profil klasy A o wymiarach skrzydła 108 mm zapewnia wyjątkowo dużą powierzchnię odbioru promieni słonecznych. Dodatkowym atutem okna jest zastosowanie w nim szyb dwukomorowych o współczynniku Ug=0,6 W/m2K. Dzięki temu ulepszeniu okna typu Prolux możemy zaliczyć do okien energooszczędnych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here