Ważne sprawy przed wyjazdem na żagle do Chorwacji

Słońce, piękne plaże, świetni ludzie, dobre jedzenie – no właśnie z jednej strony są to niezaprzeczalne zalety rejsu w Chorwacji. Z drugiej jednak są to także powody, przez które niestety czasem tracimy ostrożność zarówno w dosłownym znaczeniu tego słowa, jak i patrząc pod kątem finansów. O czym zatem mniej miłym musimy pamiętać decydując się na czarter jachtów w Chorwacji?

Wymagania i doświadczenie

Generalnie rzecz ujmując, jedyne czego wymagają armatorzy w Chorwacji to patent sternika jachtowego oraz świadectwo radiooperatora. W zasadzie wody Adriatyku są spokojne toteż jest to generalnie całkiem dobre miejsce dla wszystkich początkujących żeglarzy.

Warto jednak pamiętać o kilku sprawach. Przede wszystkim patent to jedno a doświadczenie to drugie. Nie bierzmy się za taki rejs, jeśli już nie pamiętamy wielu rzeczy, nie czujemy się pewnie itp. Zapłacić możemy czymś znacznie nam droższym niż pieniędzmi za zniszczoną łódź. Dalej – nie zabierajmy także na pokład tylko i wyłącznie osób niedoświadczonych. Pamiętajmy, że jako kapitanowie odpowiadamy za załogę!

Czarter jachtów w Chorwacja – finanse

Warto także przyjrzeć się stronie finansowej żagli w Chorwacji. Trzeba bowiem mieć na uwadze to, że wcale to nie jest taka tania impreza. Zawsze bowiem trzeba zapłacić za czarter łodzi – to rzecz oczywista i wcale akurat nie taka droga.

Do tego dochodzi jednakże transit log, czyli opłata za przygotowanie jachtu do rejsu. To jednak jeszcze nie wszystko, ponieważ do tego dochodzą opłaty za ubezpieczenie, kaucja (od 1000 do 5000 euro), opłaty za internet itp. Warto jeszcze dodać, że Chorwacja nie jest też najtańszym krajem pod kątem cen za potrawy itp.

Bezpieczeństwo podczas rejsu

Czarter jachtów w Chorwacja na pewno nie trudno będzie nam znaleźć sensowny. Zwróćmy jednak wcześniej uwagę na to, jakiego armatora wybieramy – czy ma on dobre opinie, czy wydaje się w porządku, czy mamy z nim dobry kontakt.

Kolejną sprawą zawsze jest zadbanie o bezpieczeństwo. Leniwa woda i słońce skłaniają do wielu nieodpowiedzialnych zachowań jak np. nadużywanie alkoholu na pokładzie. Jako kapitanowie musimy tutaj pilnować naszą załogę. Ponadto musimy mieć ponton, kamizelki oraz znać tamtejsze numery wzywające pomoc.

Rejsy morskie organizuje Agencja Żeglarska Kubryk

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here