opiekunka

Dobre podejście do dzieci jest to podstawa, którą powinna mieć każda osoba starająca się o stanowisko opiekunki dla dziecka. Taka osoba jest obarczona szeroką gamą obowiązków. Czym dokładnie zajmuje się opiekunka w swojej pracy? Co należy do jej obowiązków? Sprawdźmy to!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/jak-wyglada-praca-opiekunki-do-dziecka/

Co należy do obowiązków opiekunki do dziecka?

Będzie to w dużym stopniu zależało od tego, gdzie jesteśmy zatrudnieni. Skupmy się jednak na obowiązkach opiekunki zatrudnionej w domu prywatnym. Zakres opieki nad dzieckiem zostanie ustalony bezpośrednio z rodzicami lub opiekunami prawnymi. Wówczas ustalicie, w formie pisemnej umowy, godziny opieki, czynności do jakich jesteś zobowiązana odcinek a także obowiązki, które będziesz musiała spełniać. Będzie to zależało również od wieku dziecka. Zajmować się będziesz w tym, aby dziecko w sposób produktywny spędzało z Tobą czas. Pilnujesz go, aby nie zrobiło sobie krzywdy lub odrobił zadanie domowe na czas. Dodatkowo dbać również o edukację i rozwój dziecka. Czytasz z nim książki, wspólnie się bawicie czy śpiewacie. W niektórych przypadkach możesz pomagać mu również w nauce lub nawet uczyć. Czasami umowa zawierać będzie odprowadzanie do szkoły i ze szkoły lub przedszkola. Ustalicie również jakby kontakt możecie nawiązać z dzieckiem. Czasami pracodawcy mogą wymagać od Ciebie pomocy w pozostałych czynnościach domowych takich jak zakupy, sprzątanie czy przygotowanie obiadu. Wszystko jednak zależy od waszej indywidualnej umowy oraz stawki, na które oboje się godzicie. 

Obowiązki opiekunki w przedszkolu

Jako opiekunka do dzieci w przedszkolu zajmować się będziesz dosyć podobnymi sprawami, co ta zatrudniona w domu prywatnym. Będą to czynności takie jak opieka nad dzieckiem, organizowanie im czasu oraz spędzanie z nimi zabawy i nauki. Nacisk na edukacje również będzie w zakresie Twoich obowiązków. Jednak różnica jest taka, że nacisk ten wynika z faktu, że przedszkole ma na w celu nie tylko odciążyć rodziców, ale również przygotować dziecko do szkoły podstawowej. Dlatego w programie więcej jest zajęć dydaktycznych. W ciągu tygodnia spędzamy z dziećmi około 22 do 25 godzin. Soboty i niedziele, a także święta są ustawowo dniami wolnymi. Nie zajmujesz się wtedy dziećmi, czego nie można powiedzieć o pracy w prywatnej opiekunki.

Zobacz też: http://www.istniejemy.pl/ile-jest-w-stanie-zarobic-nauczyciel-jezyka-obcego/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here