Powiększanie piersi: lipotransfer czy operacja plastyczna biustu?

Lipotransfer, czyli metoda przeszczepu własnej tkanki tłuszczowej w celu powiększenia lub uwypuklenia danych obszarów ciała, niesie za sobą wiele korzyści dla pacjenta. Po pierwsze, własny tłuszcz jest materiałem jak najbardziej naturalnym i nietoksycznym, co skutecznie minimalizuje ryzyko alergii i wszelkich powikłań pozabiegowych. Dodatkowym atutem tego zabiegu jest możliwość pozbycia się nadmiaru tkanki tłuszczowej z okolicy brzucha, bioder czy ud, a tym samym uzyskanie efektu wyszczuplonej sylwetki. Jaką jeszcze przewagę ma powiększanie piersi lipotransferem nad operacją plastyczną biustu? Wraz ze specjalistami z warszawskiej Kliniki Miracki, specjalizującej się w zabiegach lipotransferu, przedstawiamy wszystkie najważniejsze informacje na temat tego zabiegu.

Powiększanie biustu własnym tłuszczem – większa objętość i jędrność piersi

Lipotransfer to nie tylko doskonały sposób na naturalne i minimalnie inwazyjne powiększenie biustu, lecz także jego ujędrnienie. Wyjątkowe właściwości naszego tłuszczu sprawiają, że naturalne włókna kolagenowe ulegają odbudowie, co z kolei wpływa na poprawę napięcia i odżywienia skóry. Zabieg może zatem przypaść do gustu nie tylko paniom, które mają do czynienia z kompleksem małych piersi, lecz także kobietom, które zmagają się z coraz bardziej widocznym procesem starzenia się skóry na biuście.

Powiększanie piersi tłuszczem a operacja plastyczna biustu

Warto zaznaczyć, że zabieg powiększania piersi własnym tłuszczem nie jest w stanie do końca zastąpić operacji plastycznej biustu z użyciem implantów. W obu przypadkach istnieją zazwyczaj inne wskazania do leczenia: plastyczna korekta piersi jest wskazana u kobiet, którym zależy na wyraźnym powiększeniu biustu w połączeniu z poprawą jego kształtu. Natomiast lipotransfer sprawdzi się u tych pań, które oczekują umiarkowanego efektu powiększenia piersi lub po prostu pragną odzyskać ich dawny kształt, rozmiar lub jędrność. Trzeba jednak pamiętać o tym, że metoda ta może nie sprawdzić się u osób bardzo szczupłych, które nie mają wystarczających zasobów tkanki tłuszczowej w okolicach bioder, brzucha czy ud. Jak jednak przyznają specjaliści z warszawskiej Kliniki Miracki, lipotransfer to idealna alternatywa zabiegu powiększania piersi metodą chirurgiczną u osób, które z różnych przyczyn nie mogą lub nie chcą się jej poddać.

Jak wygląda lipotransfer? Odsysanie i przeszczep tłuszczu krok po kroku

Metoda lipotransferu to nic innego, jak pobranie komórek tłuszczowych i macierzystych z okolicy brzucha, dolnej części tułowia, ud czy bioder i przeszczepienie ich w odpowiednie miejsce po specjalnej obróbce. Pacjentka otrzymuje natychmiastowy efekt powiększenia i uwypuklenia piersi. Wstrzykiwany w biust ,,preparat” poza komórkami tłuszczu zawiera też liczne komórki macierzyste, które odpowiadają za przebudowę tkanki, dzięki czemu piersi nie tylko zmieniają swój rozmiar, lecz także stają się jędrniejsze. Bardzo ważne jest to, że zabieg nie naraża pacjenta na długą, bolesną i uciążliwą rekonwalescencję pozabiegową, jak ma to miejsce przypadku tradycyjnej operacji plastycznej biustu. W zależności od zastosowanej metody lipotransferu, pacjent może dochodzić do formy przez kilkanaście dni lub kilka tygodni. Metoda ta zapewnia jednak dużo większe bezpieczeństwo niż w przypadku operacji plastycznej.

Więcej informacji na temat zabiegu lipotransferu znajdziesz na stronie: https://klinikamiracki.pl/lipotransfer/. Umów się na wizytę konsultacyjną w Klinice Miracki już dziś i ciesz się pełnym biustem za kilka tygodni!

[Głosów:1    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here