Chcesz zachować młodość na dłużej? Wypróbuj zabieg osoczem bogatopłytkowym!

Zabieg osoczem bogatopłytkowym zyskał ostatnio na popularności jako ,,wampirzy lifting”, dający szereg dobroczynnych właściwości poprawiających kondycję skóry twarzy, ale również wielu innych defektów na ciele, jak blizny i rozstępy. Opinie osób, które już wypróbowały tę metodę odmładzania, potwierdzają skuteczność zabiegów z wykorzystaniem własnej krwi.

Na czym polega fenomen zabiegu osoczem bogatopłytkowym i czym właściwie jest ta metoda, wyjaśniają specjaliści z Bieńkowscy Clinic Bydgoszcz.

Co to jest osocze bogatopłytkowe?

Osocze bogatopłytkowe (PRP – Plateled Rich Plasma) pozyskuje się z krwi obwodowej pobranej od Pacjenta bezpośrednio przed zabiegiem. Brzmi skomplikowanie, jednak jest to nic innego, jak po prostu pobranie krwi, którą kolejno poddaje się wirowaniu przy pomocy specjalnego urządzenia. Ma to na celu oddzielenie osocza z wysoką zawartością płytek krwi (trombocytów) od pozostałych krwinek. Kolejno dodaje się aktywator, który zwiększa produkcję białek o nazwie cytokiny. Wspomniane białka mają zdolność stymulacji procesów wzrostowych komórek.

W Bieńkowscy Clinic z wykorzystaniem świeżo uzyskanego osocza bogatopłytkowego wykonuje się zabiegi medycyny regeneracyjnej, takie jak mezoterapia igłowa lub punktowa regeneracja blizn i rozstępów, poprzez iniekcję osocza z użyciem mikrokaniuli (wolumetria).    

Separację osocza przeprowadza się przy użyciu światowej klasy aparatury, która pozwala na zamknięcie materiału w innowacyjnym systemie dwóch strzykawek, czyli PRP HD. Stosowane przez metody zapewniają uzyskanie osocza o wysokim stężeniu czynników wzrostu.

Zabieg osoczem bogatopłytkowym pobudza organizm do wytwarzania komórek regenerujących wszelkie uszkodzenia. Czynniki wzrostu obecne w osoczu krwi mają więc wszechstronne zastosowanie, a zabiegi z jego wykorzystaniem służą m.in. do:

  • redukcji zmarszczek;
  • liftingu twarzy;
  • zmniejszania lub eliminacji rozstępów;  
  • redukcji nawet dużych blizn po urazach czy innych zabiegach, w tym bardziej inwazyjnych operacjach plastycznych;
  • to doskonała metoda przyspieszająca gojenie się uszkodzeń powstałych także np. po urazach ortopedycznych.

W przypadku osób młodych, u których oznaki starzenia nie są jeszcze bardzo widoczne, zabieg osoczem bogatopłytkowym może być idealną profilaktyką przeciwzmarszkową. Skóra po wstrzyknięciu osocza rozpoczyna naturalną odnowę, a efekty pogłębiają się z każdym dniem po zabiegu, aby osiągnąć finalny efekt po kilku tygodniach.

Ostatecznie miejsce poddane zabiegowi staje się wyraźnie młodsze, wygładzone, napięte i promienne. Skóra zyskuje wyrównany koloryt i wygląda zdrowo, ponieważ jest zagęszczone przez struktury nowych komórek na całej jej głębokości.

Kiedy jeszcze można wykonać zabieg osoczem bogatopłytkowym?

Osocze krwi, ze względu na wyjątkowe właściwości rewitalizujące i pobudzające do odnowy, wykorzystuje się również w ortopedii oraz terapii włosów. Zabieg można przeprowadzić w celu przyspieszenia odnowy tkanek, które uległy uszkodzeniu w wyniku, np.:

  • urazu mechanicznego,
  • kontuzji sportowych,
  • zmian zwyrodnieniowych,

Zabieg osoczem bogatopłytkowym jest również doskonałą metodą poprawiającą wygląd włosów. Ostrzykiwanie osoczem skóry głowy zwiększa ukrwienie, co przyczynia się do odżywienia cebulek i naturalnego pobudzenia włosów do wzrostu. Wskazaniem jest nadmierne wypadanie włosów oraz ich powolny wzrost. W efekcie można uzyskać gęstą fryzurę i wzmocnienie włosów na całej ich strukturze.

Osocze bogatopłytkowe jest naturalną alternatywą dla zabiegów z botoksem. Uzyskuje się efekt wypełnienia nierówności, jednak nie przez chemiczne substancje, a własny kolagen pobudzony do wzrostu. Zabieg osoczem bogatopłytowym, ponieważ jest to materiał pochodzący z krwi Pacjenta, nie powoduje reakcji alergicznej i należy do metod bezpiecznych. Uzyskane efekty są całkowicie naturalne i zgodne z fizjologicznymi procesami regeneracyjnymi.    

Jeśli cenisz sobie zabiegi medycyny estetycznej dające skuteczne, ale i naturalne efekty, sprawdź ofertę Bieńkowscy Clinic!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here