jak jeździć na łyżwach

Łyżwy zawsze były popularne wśród młodych osób. Prawie każdy z nas w dzieciństwie z gorszym lub lepszym skutkiem próbował jazdy na łyżwach. Warto powrócić do tego sportu. Jak jeździć na łyżwach?

Sporty zimowe

jak jeździć na łyżwachW sezonie zimowym wiele osób stara się szukać wytchnienia w typowo zimowych rodzajach sportu. Dzieciaki oprócz bitwy na śnieżki na podwórku, uwielbiają zjeżdżać na sankach z przeróżnych pagórków. Bardzo popularną rozrywką są narty, które również są uwielbiane w wielu społecznościach, a szczególnie tam, gdzie dostęp do gór jest łatwy. W Polsce mamy takie areały, jak chociażby Tatry, w Europie wiele krajów, takie jak Francja, Włochy, Niemcy, Szwajcaria, czy Austria ma tradycje alpejskie. Niektórzy wolą alpinizm i wspinanie się po górach. Co jest szczególnie atrakcyjne zimą, ale również bardzo niebezpieczne.

Oczywiście sezon zimowy wiąże się także z emocjami telewizyjnymi, gdy do rywalizacji wracają skoczkowie narciarscy. A polska reprezentacji jest jedną z najsilniejszych reprezentacji za sprawą Kamila Stocha, Piotra Żyły, czy też Dawida Kubackiego. Jednak dużym zainteresowaniem cieszy się też jazda na łyżwach, a na tym polu po sukcesie Zbigniewa Bródki podczas igrzysk w Soczi, również rozwój sportu poszedł do przodu. Dla odmiany tylu sukcesów brakuje Polsce w łyżwiarstwie figurowym, w którym nie tak dawno notowaliśmy całkiem niezłe wyniki.

Jak jeździć na łyżwach?

Najważniejszą kwestią, którą musimy wyczuć na początku, jest sam sposób, jak jeździć na łyżwach. Trzeba zachowywać balans ciała i umieć wyczuć, w jaki sposób hamować, jak jechać do przodu, jak skręcać w lewo, a jak prawo. Na początku zaleca się jazdę przy barierkach w obawie przed ewentualną wywrotką. Warto więc najpierw wypracować sobie sylwetkę, do której będzie się stosować podczas poruszania na lodzie. Trzeba także wiedzieć, jakie błędy się popełnia i jak to zrobić, aby następnym razem nie upaść, a także, aby wyminąć inne osoby, które znajdują się na lodzie, jeśli jesteśmy na takim właśnie rekreacyjnym lodowisku. Należy posiąść również wiedzę na temat, w jaki sposób bezpiecznie podnosić się z lodu, ale także bezpiecznie upadać, bo w końcu sport to nie tylko zabawa, ale przede wszystkim zdrowie i to o nie trzeba zadbać w pierwszej kolejności.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here