jak tańczyć

Muzyka łagodzi obyczaje a taniec to doskonała forma rozrywki, zarówno dla dzieci jak i dorosłych a także osób starszych. Tańczyć może każdy. Obojętnie czy robi to zawodowo czy tylko i wyłącznie amatorsko. Przecież nie każdy musi poddawać się surowej ocenie sędziów na turniejach mistrzowskich. Można po prostu tańczyć dla przyjemności. Jednak jak tańczyć, aby czerpać z tego radość i aby wyglądało to przyzwoicie?

Rodzaje tańca

jak tańczyćDzisiaj jest wiele rodzajów tańca. O niektórych jeszcze do niedawna w ogóle nie było głośno. Tańce wywodzą się z różnych krajów i z różnych kultur. Ostatnio bardzo popularny jest break dance, który wymaga dość dużej sprawności fizycznej, jednak osoby tańczące ten właśnie rodzaj tańca są niesamowicie zmotywowane do wykonywania różnych trudnych figur. Na taniec chodzą już małe dzieci. Rodzice zapisują nawet kilkulatki na zajęcia dodatkowe tańca. Niektóre z tych dzieci z pewnością złapią bakcyla i w przyszłości będą miały coś wspólnego z tańcem być może nawet zawodowo. Nie warto podcinać dzieciom skrzydeł. Warto za to dać im jak najwięcej wsparcia w realizacji swoich marzeń. Małe dziewczynki często marzą o tym aby zostać baletnicą. Tego typu marzenia mają niewiele wspólnego z rzeczywistością, ponieważ taka dziewczynka zupełnie nie zdaje sobie sprawy jak wygląda kariera prawdziwej baletnicy i z jakimi wyrzeczeniami się wiąże.

Jak tańczyć?

Jak tańczyć? Przede wszystkim z pasją, z przyjemnością. Chodząc na jakiekolwiek zajęcia sportowe warto monitorować stan swojego zdrowia i w razie pojawienia się bólu na przykład kolan lub innych części ciała należy szybko skonsultować się z lekarzem. Nie warto lekceważyć tego aspektu ponieważ możemy bardzo sobie zaszkodzić. Tak samo powinniśmy uważnie wsłuchiwać się w to co mówią nasze dzieci chodzące na lekcje tańca. Wszelkiego rodzaju bóle mogą być skutkiem zbyt intensywnych treningów i trzeba wtedy interweniować. Dobry trener jest w stanie zdziałać cuda nawet z dzieckiem średnio zdolnym. Ostatnio bardzo popularne są również zajęcia taneczne wśród młodych par przygotowujących się do ślubu. Chodzi o kilka lekcji, które mają za zadanie nauczyć parę pierwszego tańca.

Czy można nauczyć się tańca w domu?

Nie każdy z nas ma śmiałość, aby zapisać się do szkoły tańca. Jednak przed takimi osobami droga do nauki tańca nie jest zamknięta. Tańczyć możemy bowiem nauczyć się również w warunkach domowych. Wystarczy, że partner będzie miał równie dużo chęci i entuzjazmu do takiej formy spędzania wolnego czasu. Przede wszystkim musimy w naszym domu wygospodarować sobie nieco wolnej przestrzeni. Jeśli nasze mieszkanie jest dosyć ciasne, z pewnością nie obędzie się bez poprzestawiania niektórych mebli. Jednak dla chcącego nic trudnego. Kiedy już dysponujemy odpowiednią powierzchnią do swobodnego tańca powinniśmy zadbać o odpowiedni sprzęt grający. W tym wypadku nie jest konieczne posiadanie jakieś wieży, czy też innego sprzętu do odtwarzania muzyki. Tak naprawdę wystarczy, jak puścimy muzykę ze zwykłego smartfona. Tym bardziej, że w internecie można znaleźć muzykę praktycznie do każdego rodzaju tańca. Oczywiście pamiętajcie o tym, aby muzyka nie była zbyt głośna. Sąsiedzi mogą bowiem wówczas całkiem skutecznie zniechęcić was do uprawiania tańca. Oczywiście do tańca załóżmy wygodne obuwie. Nie tańczy w domowych kapciach, bo może to się dla nas skończyć w najlepszym razie upadkiem.

Jakich tańców warto się uczyć?

jak tańczyćZ pewnością zastanawiacie się jakich tańców warto się obecnie uczyć. Naszym zdaniem należy najpierw zadać sobie pytanie, gdzie tak naprawdę umiejętność tańca może mi się później przydać? Niewątpliwie często zdarza nam się tańczyć na weselach. Warto więc swoją naukę tańca zoptymalizować właśnie w tym kierunku. Będąc na weselach można zauważyć, że większość ludzie tańczy źle, albo wręcz w tańcu się męczy. Dlatego warto abyśmy nie zaliczali się do tej grupy osób. Dzięki temu, że nauczymy się dobrze tańczyć, na weselach będziemy czuli się pewnie i swobodnie. W tym kontekście warto więc uczyć się tańców klasycznych. Bez wątpienia przyda nam się umiejętności poruszania się podczas walca. Warto też nauczyć się prowadzenia w tańcu, oraz kilku podstawowych i uniwersalnych kroków. Dziki temu w wypadku gdy w tańcu trafimy na słabszego partnera, będziemy w stanie prowadzić taniec. Oczywiście oprócz nauki samego tańca, warto abyśmy poznali kilka podstawowych zasad zachowania się wobec tanecznego partnera. Dobrze będzie jeśli będziemy wiedzieć w jaki sposób można zaprosić kogoś do tańca, jak trzymać dłonie partnera, oraz w jaki sposób pożegnać się po skończonym tańcu. Często te aspekty są bagatelizowane i dochodzi do dość niezręcznych sytuacji. Warto więc posiadać jakąś wiedzę w tej materii.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here