Jaki ręcznik dla dziecka wybrać

Ręcznik to materiał, który będzie bezpośrednio dotykał ciałka niemowlęcia lub małego dziecka i dlatego ręczniki dla dzieci muszą być miękkie, by nie podrażniać i skóry oraz chłonne, ciepłe i wygodne dla rodziców.

Z jakiego materiału powinny być wykonane ręczniki?

Najlepszymi wyborami będą bambus i bawełna organiczna. Obydwa te rodzaje tkanin są bardzo delikatne dla skóry dziecka. Dodatkowo bambus ma także właściwości antybakteryjne. Obydwa materiały także szybko schną. Należy tylko na metce sprawdzić, czy faktycznie ten skład jest czysty.

Bambus i bawełnę łatwo zachować w higienicznym stanie. Po praniu wystarczy tkaninę wywiesić na powietrzu lub na ciepłym kaloryferze i po paru godzinach są znów gotowe do użycia. Na rynku mamy ręczniki dla dzieci w różnych formach. Co się sprawdza najlepiej?

Fartuch, ręcznik z kapturem, a może otulacz?

Fartuch to rodzaj ręcznika dla dzieci, który rodzic może włożyć na siebie. Dzięki temu ma wolne ręce. Dziecko po kąpieli po prostu zostaje wzięte w ramiona rodzica i otulone miękką tkaniną. Dodatkowo czuje ciepło rodzica, które jest uspokajające szczególnie w przypadku niemowlaków. Inny praktyczny rodzaj ręcznika to ten z kapturem, wykonany z chłonnej bawełny. Kaptur doskonale sprawdzi się nie tylko do osuszenia głowy, ale także jej ochrony przed wyziębieniem.

Otulacz jest rodzajem zarówno ręcznika jak i tkaniny poprawiającej komfort cieplny i zwiększającej poczucie bezpieczeństwa malucha. Taki ręcznik dla dziecka z reguły składa się z dwóch części. Wewnętrzna jest bawełniana i dobrze chłonie wodę zaś zewnętrzna jest wykonana z polaru, który nie przepuszcza ciepła. Otulacze często są dodatkowo obszyte dużymi kolorowymi i szeleszczącymi metkami, które pozwalają zainteresować dziecko podczas wycierania i ubierania.

Czy estetyka jest ważnym kryterium wyboru?

Na początku, kiedy dziecko jest jeszcze bardzo małe, co prawda nie zwraca uwagi na kolory czy grafikę otulacza w sensie estetycznym, ale na przykład wyraziste czarne wzory mogą być dostrzegalne i przyciągające uwagę. Kiedy zaś dziecko rośnie, lubi coraz bardziej kolorowe akcesoria.

W chwili, kiedy maluch może już świadomie wybrać to, co mu się podoba, często ten wybór pada na ręczniki z motywami z ulubionych bajek czy zwierzątkami.

Ręczniki dla dzieci dostępne są w ofercie vegehome.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here