Park Wodny

Water Park Energylandia to park wodny, który znajduje się w największym parku rozrywki w Polsce, w miejscowości Zator. Powstał w sezonie letnim w roku 2016. Jest to imitacja tropikalnej wyspy, z dodatkowymi atrakcjami oraz wodnymi zabawami. Jest to miejsce w który można się wyszaleć, ale też odpocząć. Water Park wyróżnia się niezwykle przejrzystą wodą oraz całą masą tematycznych niespodzianek. Jakich konkretnie atrakcji możemy się spodziewać w parku wodnym Energylandia?

Źródło: https://www.poprostukasia.pl/najciekawsze-atrakcje-parku-wodnego/

Atrakcje strefy wodnej w Energylandii

Główną atrakcją w Water Park Energylandia są niepodważalnie różnego rodzaju zjeżdżalnie. Decydując się na pobyt w parku rozrywki i kupując bilet wstępu, warto wiedzieć, że upoważnia on nas również do korzystania ze wszystkich atrakcji parku wodnego. Wystarczy jeden bilet, aby mieć nieograniczony dostęp do wszystkich pięciu stref Energylandii. Strefa wodna Water Park jest idealnym miejscem do spędzenia wspólnie czasu z całą rodziną, atrakcje w tym miejscu gwarantują niezwykłą rozrywkę przez cały dzień.

Zjeżdżalnie w strefie wodnej Energylandii

Aloha

Zjeżdżalnia Aloha to atrakcja dedykowana dzieciom, posiada 111 metrów długości i około 9 metrów wysokości. Ta atrakcja zapewnia świetną zabawę i jest jedną z najdłuższych zjeżdżalni na terenie całego parku wodnego Energylandia. Jest to zjeżdżalnia typowo pontonowa, która daje możliwość samodzielnych zjazdów, jak i dwuosobowych. Długa jazda na pontonie kończy się w spokojnych wodach atrakcji Adventure River. Jest to długi, ale wąski basen. Po zjeździe można w tym miejscy odetchnąć, uspokoić się i dryfować powoli aż do końca.

Kamikadze

Kamikadze jest to jedna z najbardziej ekstremalnych zjeżdżalni w Water Park Energylandia. Jest to atrakcja przeznaczona dla najodważniejszych uczestników. Jej start jest niezwykle emocjonujący i może przyprawić o szybsze bicie serca niejedną osobę. Zjeżdżalnia zapada się w pewnym miejscu i sprawia, że zaczynamy pionowi wpadać w kompletnie nieznaną przestrzeń zjeżdżalni, co więcej dzieje się to wszystko przy ogromnej prędkości. Zjeżdżalnia posiada aż 90 metrów wysokości, najgorszy jej pionowy odcinek znajduje się na wysokości 15,5 metra, stamtąd zjeżdżamy w dół do końca trasy.

Exotic Fun

Zjeżdżalnię Exotic Fun można śmiało porównać do dużego lejka, którego konstrukcja sprawia, że podczas zjazdu, jego kierunki są niespodziewanie zmieniane. Użytkownicy ślizgają się na pontonach wewnątrz toru, na początki zjazdu dochodzi do zwiększonej prędkości, jednak z czasem ruch pontonu zwalnia, a uczestnik zbliża się do zwężonego centrum. Następnie wpada w dziurę zjeżdżalni i dostaje się do basenu Adventure River.

Zobacz też: http://www.istniejemy.pl/jakie-byly-losy-gry-planszowej/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here