klatka

Kennel klatka bardzo często budzi sporo emocji. Klatka dla psa nie jest to tylko świetne urządzenie treningowe, ale także osobny, wyjątkowy „pokój” dla waszego pupila. Kennel klatka nie jest to jednak  taka sielanka jak może się wydawać. Należy pamiętać o kilku ważnych zasadach. Jakie są to zasady?

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/kennel-klatka/

Kennel klatka – główne zasady

Po pierwsze pies nie powinien być tam absolutnie zamykany za karę. To nie jest karne miejsce, w którym psiak ma przemyśleć swoje niepoprawne zachowanie. Psa nie wolno wpychać tam na siłę. Przyzwyczajenie do takiej klatki psiaka jest często skomplikowane i bardzo długotrwałe. Wolno postępować więc gwałtownie. Do klatki nikt inny nie powinien mieć wstępu. Podobna sytuacja jest z dziećmi. Bardzo często właściciele psiaków wrzucają zdjęcia, kiedy ich pociechy siedzą razem ze zwierzęciem w klatce. Nie powinno jednak tak być.

Klatka nie powinna stać w najczęściej uczęszczanym miejscu w domu.  Nie może znajdować się również w pokoju, do którego nikt nie chodzi, ponieważ pies nie będzie chciał tam przeżywać, jeśli ma cały czas będzie miał tam siedzieć sam.

Jak przyzwyczaić psa do klatki?

Przyzwyczajenie psa do kennel klatki jest to długotrwały proces. Wymaga on sporo cierpliwości oraz pracy zarówno od was jak i od waszego pupila. Musicie na początku oswoić swojego psa z nowym „meblem” w waszym domu, zwłaszcza jeśli będzie się on bał. Dopiero z czasem możecie zacząć go nagradzać przy każdej inspekcji tego dziwnego, niespotykanego miejsca. Kolejnym krokiem jest zachęcenie psa do wejścia tam. Dopiero kiedy sam wejdzie i postoi czy posiedzi tam, możecie zacząć karmić go w środku.

Zobacz też: http://www.istniejemy.pl/jak-dbac-o-rosliny-w-czasie-upalow/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here